Remis Orkanu Działyń w Grochowiskach Książęcych

2014-03-03

Trzecim rywalem w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w rozgrywkach poznańskiej klasie A sezonu 2013/2014, w meczu kontrolnym w niedzielę 2 marca w Grochowiskach Książęcych była miejscowa drużyna LKS-u występująca w bydgoskiej klasie B grupie IV. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 4:4.

Jako pierwsi na prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu wyszli w 20 minucie gospodarze tej potyczki piłkarskiej, którzy z prowadzenia cieszyli się zaledwie dziesięć minut. W 30 minucie Orkan Działyń doprowadził bowiem do stanu 1:1 za sprawą gola zdobytego po celnym trafieniu z około 12-tego metra do bramki gospodarzy przez Alana Hoffmanna. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy LKS-em Grochowiska Książęce a Orkanem Działyń. Po zmianie stron w meczu padło jeszcze sześć goli trzy dla gospodarzy i tyleż samo dla gości. Pierwszą bramkę w tej części spotkania zdobyli piłkarze z Działynia. W 50 minucie na prowadzenie 2:1 swój zespół wyprowadził Alan Hoffmann pokonując golkipera gospodarzy strzałem z głowy po wcześniejszym dograniu piłki z egzekwowanego rzutu rożnego wykonywanego przez Szymona Musioła. Dziesięć minut później Orkan Działyń, prowadził nawet 3:1 z swoim rywalem. Tym razem golkipera miejscowych z bliskiej odległości pokonał Szymon Musioł, wykorzystując dograną piłkę w pole karne gospodarzy meczu przez Kamila Pieczyńskiego. Po zdobyciu trzeciego gola przez zespół z Działynia drużyna z Grochowisk Książęcych wzięła się do odrabiana strat bramkowym co udało im się w 100% aplikując w 70 minucie z podyktowanego rzutu karnego oraz 75 minucie dwa gole przez co doprowadziła do ponownego remisu w meczu 3:3.  Wprawdzie w 80 minucie Orkan Działyń ponownie w meczu objął prowadzenie 4:3 po golu zdobytym przez Alana Hoffmanna, który tym samym ustrzelił przysłowiowego ,,hat tricka”, ostatnie jednak słowo w niedzielnym meczu należało do gospodarzy którzy zdobywając w 85 minucie  czwartą bramkę doprowadzili do remisu w całym spotkaniu 4:4. Takim też rezultatem zakończyła się potyczka piłkarska pomiędzy LKS-em Grochowiska Książęce a Orkanem Działyń.

Następnym przeciwnikiem Orkanu Działyń w czwartym meczu kontrolnym w niedzielę 9 marca będzie ekipa Płomienia Nekla.

Skład Orkanu Działyń: Krzysztof Rosa, Mikołaj Janiak, Daniel Winkel, Artur Janas, Szymon Jaszczak, Szymon Musioł, Alan Pniewski, Maciej Walkowiak, Dawid Mądry, Daniel Banaszak, Alan Hoffmann, Kamil Pieczyński, Michał Konieczka, Adam Olejniczak, Mateusz Łuczak, Szymon Skwarek