Remis Pelikana Niechanowo w Brudzewie

2020-11-22

W sobotę 21 listopada zespół Pelikana Niechanowo, rozegrał przedostatnie swoje spotkanie mistrzowskie z rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w ramach zmagań wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3.

Tego dnia wicelider tabeli udał się do Brudzewa gdzie podejmowany był przez zespół miejscowej Kasztelani. Spotkanie dla podopiecznych grającego trenera Andrzeja Stefańskiego, zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Oba gole dla obu drużyn zostały zdobyte dopiero w drugiej połowie sobotniego spotkania i to w samej jego końcówce. Pierwszej część meczu mimo wpracowanych sytuacji strzeleckich przez obie drużyny zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Pierwsi gola dającego prowadzenie 1:0 zdobyli piłkarze z Niechanowa. W 80 minucie niechanowian na prowadzenia wyprowadził Krzysztof Jackowiak. Gospodarze natomiast do remisu 1:1 doprowadzili tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Po dość kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Pelikana Niechanowo, gospodarze egzekwowali rzut karny, którego na bramkę zamienił w 90 minucie Paweł Bednarczyk.

Ostatnie swoje spotkanie mistrzowskie w rundzie jesiennej, które będzie zresztą trzecim podejściem do niego Pelikana Niechanowo z Spartą Orzechowo, które w pierwotnym terminie miało się odbyć 31 października i zostało odwołane oraz  w drugim terminie 18 listopada, które też nie doszło do skutku z powodu zagrożenia epidemicznego. Może tym razem zostanie rozegrane 28 listopada gdyż taki jest termin zaplanowany tego meczu w Trzemesznie.

Skład Pelikana Niechanowo: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Andrzej Stefański, Dawid Połatyński, Dawid Kustra, Filip Kruczyński, Patryk Jarzyński, Krzysztof Jackowiak, Kamil Buczek, Damian Nowaczyk (65' Yurii Mazur), Mateusz Kruszlewski