Remis Pelikana Niechanowo w starciu derbowym z Piastem Łubowo

2018-05-12

Kolejny mecz ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo, który w 21 kolejce poznańskiej A-klasy podejmował w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego w piątkowy wieczór 11 maja na Plantach w meczu rozegranym awansem zespół Piasta Łubowo. Mimo prowadzenia do przerwy gospodarzy 1:0, spotkanie ostatecznie skończyło się rezultatem 1:1.

Pierwsza połowa to wyrównana gra, w której to jednak Pelikan stworzył sobie więcej okazji strzeleckich. Doskonałe sytuacje zmarnował m.in. Przemysław Wiśniewski, który nie potrafił trafić w światło bramki w dogodnej okazji. Pelikan w środkowej fazie pierwszej odsłony uzyskał przewagę, co udokumentował golem. Odmieniona linia ataku gospodarzy wyprowadziła zespół na prowadzenie w 26 minucie. Najpierw grający na "szpicy" nieustępliwy w swych poczynaniach Tomasz Winkel oddał strzał lewą nogą z ok. 25 metrów. Piłka po drodze odbiła zdaje się od rąk defensora Piasta i kiedy wszyscy czekali na gwizdek sędziego i wskazanie na rzut karny.....jak spod ziemi wyrósł Patryk Jankowski, który głową zmienił tor lotu piłki i pokonał bezradnego golkipera przyjezdnych. Goście również mieli swoje okazje, które głównie jednak mieli po błędach defensywy Pelikana. Świetnie jednak w bramce spisywał się Patryk Szafran, który ratował skórę kolegom. Do przerwy zatem było 1:0 dla Pelikana Niechanowo.

Po zmianie stron niestety gra w wykonaniu podopiecznych Aleksandra Stachowiaka zdecydowanie siadła. W przerwie z powodu urazu zejść musiał Tomasz Winkel i siła ofensywna zespołu osłabła. To Piast pod wodzą swojego trenera Arkadiusza Kosciańskiego miał kilka wyśmienitych okazji do wyrównania stanu meczu, ale albo strzały gości bronił Szafran, albo... przyjezdni pudłowali z kilku metrów do pustej bramki. Finalnie udało się łubowianom doprowadzić do wyrównania w 51 minucie. Kolejny raz po stałym fragmencie najwyżej w polu karnym wyskoczył do piłki Patryk Kanclerz nie dając szans na interwencję Patrykowi Szafranowi. Pelikan również miał dobre okazje, lecz m.in. strzał wychodzącego na dobrą pozycję Andrzeja Stefańskiego minął lewy słupek bramki gości. Żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, więc mecz zakończył się wynikiem 1:1 przez co oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Skład Pelikana Niechanowa: Patryk Szafran, Patryk Stachowiak (80' Mikołaj Gąsiorowski), Hubert Świątnicki (85' Maciej Staszewski), Patryk Waluszynski, Krzysztof Jackowiak, Przemysław Wiśniewski, Dawid Połatyński (75' Adrian Łucki), Andrzej Stefański, Mateusz Pawłowski, Patryk Jankowski, Tomasz Winkel (46' Zbigniew Kościański). Ponadto: Mikołaj Sporny, Dawid Zamiara.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak, Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszeleski, Michał Kanclerz, Paweł Kulczak (75' Kamil Kupidura), Karol Szwajcowski (80' Adrian Łucjan), Yurii Mazur, Maciej Adamski, Patryk Kanclerz (85' Arkadiusz Wiśniewski), Kamil Maciejewski (60' Mariusz Jabkiewicz), Sławomir Kasprzak

Kolejne mecze:
Clescevia Kleszczewo : PELIKAN NIECHANOWO 20.05 – godz. 15:00
Piast Łubowo : IKP Olimpia Poznań 20.05 – godz.  17:00

Pelikan Niechanowo/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ