Remis Pelikana Niechanowo w zaległym meczu we Wrześni

2019-09-12

Remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się zaległe spotkanie 3 kolejki poznańskiej klasy okręgowej gr. 2, w którym rezerwy Victorii Września podejmowały Pelikana. Rezultat 1:1 za pewne bardziej cieszyć może miejscowych, gdyż to zielono - czarni mieli inicjatywę w tym meczu.

Pierwsze 10 minut spotkania to próba wejścia w mecz przez obie ekipy, które wyczekiwały na to, co pokaże rywal. Po tym okresie inicjatywę przejął Pelikan, który co chwila stwarzał sobie okazję do uderzenia na bramkę. Niestety strzały Filipa Kruczyńskiego, Patryka Jarzyńskiego nie znajdowały światła bramki. Gospodarze próbowali odgryźć się strzałami z dystansu. lecz również nie zagrozili bramce Patryka Szafrana. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron to zielono - czarni nadal mieli inicjatywę na boisku, lecz ponownie niewiele z tego wynikało. Dopiero w 65 minucie meczu kapitalną okazję miał zmiennik Radosław Trybuła. Po wrzutce z lewej strony boiska znalazł się w centralnym miejscu bramki, lecz z 8 metra jego strzał odbił bramkarz gospodarzy. Później to gracze Victorii doszli do głosu, ale strzał jednego z ich graczy dosłownie z 5 metra przed bramką w sobie tylko znany sposób kapitalnie sparował na poprzeczkę Patryk Szafran. Co się odwlecze.....w 85 minucie fatalna strata w środku pola zaowocowała uderzeniem pomocnika miejscowych, który z 25 metrów wpakował piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Szafrana. Podrażniony zespół Pelikana ruszył do ataków, a przyniosły one efekt w 90 minucie. Po rzucie wolnym z bocznego sektora wykonywanym przez Bartosza Staszewskiego, do piłki wyskoczył Tomasz Winkel. Naciskając defensora gospodarzy zdeterminował go do zdobycia bramki samobójczej. Arbiter doliczył 5 minut do podstawowego czasu gry, w którym naciskali goście. Niestety starania nie przyniosły efektu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski (Tomasz Winkel), Hubert Świątnicki, Dawid Urbaniak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Michał Bełkot), Dawid Połatyński, Andrzej Stefański, Patryk Jarzyński (Bartosz Staszewski), Filip Kruczyński (Radosław Trybuła), Szymon Burgiel (Kamil Buczek). Ponadto: Adam Garczyk, Dawid Kustra.