Remis rezerw Mieszka w meczu z rezerwami Meblorza

2024-04-15

Dopiero pierwsze spotkanie z rundy rewanżowej ma za sobą zespół rezerw Mieszka Gniezno, w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B grupy 2 Proton sezonu 2023/2024.

Podopieczni trenera Tomasza Zakrzewskiego, dopiero od drugiej kolejki ligowej rundy rewanżowej rozpoczęli rywalizację o punkty ligowe. W pierwszej, do której doszło w weekend 6-7 kwietnia zespół rezerw Mieszka Gniezno, zaliczył przymusową pauzę a to z tego powodu iż drużyna Patriot Mieścisko wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. W tym układzie wydział gier WZPN w Poznaniu, przed startem rundy rewanżowej postanowił że mecze z udziałem zespołu Patriot Mieścisko, będą traktowane jako walkower 0:3 dla przeciwników tej ekipy. A że rezerwy Mieszka Gniezno, na inauguracje rundy wiosennej miały zmierzyć się w meczu wyjazdowym właśnie z drużyną z Mieściska, tym samy punkty zapisały na swoim koncie bez gry. W tym układzie podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, start w rundzie rewanżowej musieli przełożyć o tydzień kiedy to również w spotkaniu wyjazdowym podejmowani byli w niedzielę 14 kwietnia przez drużynę rezerw Meblorza Swarzędz. Start w rundzie wiosennej zespół zaplecza pierwszej drużyny Mieszka Gniezno, może zaliczyć do w miarę udanego gdyż biało-niebiescy spotkanie w Swarzędzu z tamtejszymi rezerwami Meblorza zremisował 1:1 dzieląc się z nim punktami w ligowej tabeli. Przypomnijmy iż w drugiej kolejce sezonu zasadniczego 2023/2024 zdecydowanie lepszą drużyną były rezerwy Mieszka Gniezno, które rezerwy Meblorza Swarzędz odprawiły z kwitkiem do domu wygrywając wtedy u siebie aż 6:0.

Przechodząc jednak do wydarzeń w spotkaniu rezerw Meblorza Swarzędz z rezerwami Mieszka Gniezna. To mimo że gnieźnianie w niedzielnym meczu mieli zdecydowaną przewagę to jednak gospodarze w 32 minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Golkipera biało-niebieskich Sebastiana Roszyka pokonał w ekipie rezerw Meblorza – Mateusz Halt. Na domiar złego gnieźnianie oprócz straconej bramki w 37 minucie stracili zawodnika i od tego momentu grali w dziesiątkę. Sędzia prowadzący to spotkanie Paweł Smolibowski bezpośrednią czerwoną kartką po faulu na wychodzącym na czystą pozycję z bramkarzem gnieźnian ukarał Michała Śniecińskiego, który musiał opuścić plac gry. Wynik gospodarze utrzymali do przerwy i to oni po pierwszej połowie schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Mimo braku jednego zawodnika w szeregach rezerw Mieszka Gniezno, obraz gry na boisku w Swarzędzu w wykonaniu podopiecznych Tomasza Zakrzewskiego w drugiej połowie nie uległ zmianie. Gnieźnianie nadal atakowali bramkę swojego dążąc do zdobycia bramki wyrównującej stan meczu. Mieszkowcy swego dopięli w 58 minucie. Bramkę na remis w zespole biało-niebieskich po rajdzie prawą stroną boiska po strzale będąc w polu karnym gospodarzy w długim narożniku bramki rezerw Meblorza Swarzędz celnym trafieniem umieścił Adrian Krupka doprowadzając tym samy do stanu 1:1. W kolejnych minutach drugiej połowy gnieźnianie mogli szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść lecz Nikodem Szociński, piłkę zamiast do bramki posłał na jej słupek a Marcel Góralski w sytuacji sam na sam z golkiperem z Swarzędza posłał futbolówkę wprost w niego. Mimo dogodnych sytuacji strzeleckich zespołu rezerw Mieszka Gniezno, do końca drugiej połowy nie uległ zmianie i spotkanie z drużyną rezerw Meblorza Swarzędz zakończyło się remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli. Na koniec należy nadmienić że siły na boisku w niedzielnym meczu zostały wyrównane w 90 minuty wtedy to w następstwie drugiej żółtej kartki został ukarany przez sędziego czerwoną w ekipie gospodarzy Dawid Samolczy i zespół rezerw Meblorza Swarzędz podobnie jak gnieźnianie kończył spotkanie w dziesiątkę.

Teraz zespół rezerw Mieszka Gniezna, czeka spotkanie na własnym ternie w niedzielę 21 kwietnia podopieczni Tomasza Zakrzewskiego podejmą o godzinie 16.00 w spotkaniu derbowym ekipę Pelikana Niechanowo.

Skład Mieszka Gniezno: Sebastian Roszyk, Aleksander Bujanowski, Fredyk Zachariasz (90’ Marcel Szymski), Michał Śnieciński, Adrian Krupka, Gracjan Trzaskawka, Marcel Góralski, Igor Drzażdzyński, Piotr Saskowski (46’ Vlodymyr Strebkov), Nikodem Szociński, Mikołaj Wójcik (72’ Daniel Grzeczka)

Wyniki 13 kolejki - 13-14 kwietnia
Hetman Orchowo     - Patriot Mieścisko 3:0 (wo)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia II Swarzędz 13 37 12 1 0 63-12 5 0 0 30-4 7 1 0 33-8
2.  Błękitni Psary Polskie 13 36 12 0 1 53-23 6 0 1 28-16 6 0 0 25-7
3.  Mieszko II Gniezno 13 31 10 1 2 48-16 6 0 0 34-4 4 1 2 14-12
4.  Fara Pelikan Żydowo 13 27 9 0 4 50-19 5 0 1 30-10 4 0 3 20-9
5.  GKS Gułtowy 13 24 8 0 5 30-28 5 0 2 19-12 3 0 3 11-16
6.  Maratończyk Brzeźno 13 19 6 1 6 37-39 2 1 4 17-15 4 0 2 20-24
7.  Hetman Orchowo 13 12 4 0 9 18-39 4 0 3 11-9 0 0 6 7-30
8.  Pelikan Niechanowo 13 10 3 1 9 22-45 1 1 5 9-19 2 0 4 13-26