Remis startowców w Gąsawie ze wskazaniem na LKS

2021-05-15

Na mecz 9. kolejki rozgrywek Superligi hokeja na trawie zespół Startu 1954 Gniezno wyjechał do Gąsawy, gdzie w sobotę, 15 maja, był podejmowany przez tamtejszy Ludowy Klub Sportowy.

Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Leszka Białego było bardzo zacięte i wyrównane. Do przerwy bramki nie padły, ale tuż po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Alberta Wrzesińskiego.  Po trzech kwartach było 1:0. Gnieźnianie wyrównali w czwartej, a gola na wagę remisu zdobył Gracjan Jarzyński. Serię karnych zagrywek 5:4 wygrali gospodarze. Mimo straty punktów w Gąsawie gnieźnianie utrzymali się na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

A już w niedzielę, 16 maja, w samo południe, na Stadionie im. Alfonsa Flinika gnieźnianie podejmą trzecią drużynę ligowej tabeli AZS AWF Poznań, który w sobotę, w akademickich derbach stolicy Wielkopolski pokonał AZS Politechnikę Poznańską 3:2.