Remis startowców w Poznaniu z Wartą

2019-12-21

Na mecz 3. kolejki Superligi hokeja halowego zespół Startu Gniezno wyjechał do Poznania gdzie był podejmowany przez tamtejszą Wartę. Spotkanie rozegrane w sobotę, 21 grudnia, w hali POSiR przy ul. Spychalskiego było wyrównane i zakończyło się remisem 4:4.

Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 2:0 po trafieniach Bartosza Zaworskiego i Waldemara Rataja. W 14. minucie kontaktowego gola dla Startu zdobył Gracjan Jarzyński i do przerwy było 2:1. Po zmianie stron startowcy wyrównali, a na listę strzelców ponownie wpisał się Gracjan Jarzyński, ale w 27. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Waldemara Rataja. Na początku trzeciej kwarty wyrównującą bramkę dla Startu zdobył Maciej Wejerowski, Kiedy w 39. minucie Tomasz Wachowiak zdobył czwartą bramkę dla zielonych wydawało się, że gospodarze wygrają to spotkanie. Tymczasem startowcy walczyli do końca i w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu po trafieniu Arkadiusza Brożka.

Dzięki remisowi 4:4 w Poznaniu startowcy zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach i awansowali na 6. pozycję w ligowej tabeli.