Remis Victovii Witkowo w Rogoźnie

2016-09-19

W sobotę 17 września lider tabeli poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód po pięciu kolejkach ligowych Victovia Witkowo, udała się do trzeciej drużyny rozgrywek Wełny Rogoźno ażeby powalczyć o kolejne punkty tej jesieni.

W meczu na szczycie ligowej padł remis 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Witkowianie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach w sobotnim meczu powinni prowadzić co najmniej trzema golami z swoim rywalem. Tak się jednak nie stało gdyż ta część meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym a okazję do pokonania bramkarza z Rogoźna, między innymi w ekipie z Witkowa zmarnowali Bartosz Staszewski w sytuacji sam na sam, Mikołaj Plichta oraz Daniel Nowaczyk posyłając piłkę z bliska uderzeniem z głowy wprost w słupek bramki Wełny Rogoźno. Po zmianie stron historia w szeregach witkowian z pierwszej części meczu się powtórzyła gdyż ponowne okazje na wyprowadzenia swojego zespół na jednobramkowe prowadzenie zmarnowali Hubert Mielcarek oraz Bartosz Melewski, który z 5. metra nie trafił piłką do pustej  bramki gospodarzy. Jak to się mówi w żargonie piłkarskim niewykorzystane sytuacje przez witkowian zemściły się w 75 minucie kiedy to za sprawą bramki zdobytej przez Patryka Złocha zespół Wełny Rogoźno wyszedł na prowadzenie 1:0. Witkowianie po starcie gola jednak się nie poddali dożyli do zdobycia bramki wyrównującej stan meczu. Sztuka ta udała się dopiero podopiecznym Jacka Paska dosłownie w ostatniej minucie meczu. Gola na wagę remisu i podziału punktów w ligowej tabeli zdobył w 89 minucie dla witkowian Dawid Kustra, który bramkarza gości pokonał po podyktowanym rzucie karnym po wcześniejszym faulu w polu karnym gospodarzy na Mateuszu Pietrowskim. Remis oraz podział punktów ligowych w wykonaniu Victovii Witkowo, jest o tyle cenny gdyż goście mecz kończyli w dziesiątkę bowiem od 85 minuty w następstwie dwóch żółtych kartek i czerwonej plac gry musiał opuścić Rafał Pietrowski. Po tym remisie witkowianie nadal zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli zaraz za nimi jest Wełna Rogoźno. Oba zespoły mają na swoim koncie po zdobytych 13.oczkach.

Składa Vitcovii Witkowo: Tomasz Roszyk, Bartosz Sypniewski, Daniel Nowaczyk, Rafał Pietrowski, Mikołaj Plichta (80’ Łukasz Szeląg), Bartosz Melewski, Adrian Piechowiak, Dawid Kustra, Mateusz Pietrowski (90 Patryk Dąbek),  Bartosz Staszewski, Hubert Mielcarek (75’ Filip Janiszewski)

W najbliższą sobotę 24 września zespół Vitcovii Witkowo, rozegra kolejne swoje spotkanie mistrzowskie, w którym om godzinie 16.00 podejmować będzie na własnym trenie zespół Warty Śrem.