Remis w beksaowych przedsezonowych derbach powiatu gnieźnieńskiego

2019-03-03

Drużyna Wełnianki Kiszkowo, przygotowująca się do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie B grupie 1 ma za sobą drugie spotkanie kontrolne tej zimy.

W sobotę 2 marca podopieczni Jana Herkowiaka, w przedsezonowych derbach powiatu gnieźnieńskiego podejmowali na własnym trenie inny zespół występujący w tych samych zmaganiach piłkarskich co oni drużynę Fary Pelikan Żydowo. Spotkanie, które miało dość wyrównany przebieg zakończyło się remisem 1:1 mimo że to goście z Żydowa po pierwszych czterdziestu pięciu minutach schodzili na przerwę prowadząc z gospodarzami 1:0. Bramkę  dla żydowian dającą im prowadzenie po pierwszej połowie zdobył w 39 minucie po błędzie formacji obronnej kiszkowian jeden z graczy przyjezdnych. Do remisu 1:1 gospodarze doprowadzili zaraz na początku drugiej połowy sobotniego meczu kontrolnego. W 49 minucie gola również po błędzie linii obrony gości zdobył w ekipie z Kiszkowa – Bartłomiej Występski, który piłkę w bramce żydowian umieścił w długim rogu bramki po uderzeniu jej z 16 metra. Mimo kilku jeszcze dogodnych sytuacji strzeleckich w wykonaniu zawodników obu drużyn wynik meczu do końca nie uległ już zmianie.

Kolejny mecz zespół Wełnianki Kiszkowo, rozegra 10 marca na własnym boisku podejmując ekipę Międzygminnej Ligi Piłki Nożnej – FC Karłowice.

Wyjściowa jedenastka Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Kacper Ostojewski, Hubert Starczewski, Dariusz Walęciak, Maciej Marmurowicz, Jakub Magda, Bartłomiej Występski, Hubert Todorowski, Daniel Wojnowski, Dominik Nowak, Szymon Jackowiak

Z ławki weszli: Adrian Olszewski, Marcin Głowski, Bartosz Krzyżanowski, Jakub Smolny