Remis w meczu derbowym. Pelikan - Czarni Czerniejewo 1:1

2018-04-22

Ciekawy i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Niechanowie w sobotnie popołudnie 21 kwietnia. W ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego miejscowy Pelikan zremisował z Czarnymi Czerniejewo 1:1.

Spotkanie od samego początku było wyrównane i zacięte, a elementem dominującym była męska walka jednak wszystko w ramach fair play. Zielono - czarni starali się rozgrywać kombinacyjnie piłkę, natomiast goście prostszymi metodami długim zagraniem przedostawali się pod bramkę Patryka Szafrana. To zespół wicelidera rozgrywek pierwszy zadał cios. Mariusz Sawicki zagrał piłkę w pole karne, nikt z defensorów Pelikana nie zdołał jej przeciąć, a ta trafiła do grającego trenera Czarnych Macieja Lisieckiego, który ładnym strzałem z 12 metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Miejscowi mogli odpowiedzieć, dobre podanie z głębi pola otrzymał Zbigniew Kościański, ale jego strzał z dogodnej pozycji poszybował nad poprzeczką bramki strzeżonej przez byłego zawodnika Pelikana Bartosza Jaworskiego. Przed przerwą to jeszcze Czarni mieli stuprocentową sytuację, ale z metra nie trafił głową jeden z zawodników. Do przerwy zatem prowadzenie czerniejewian 1:0.

Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i dążyli do wyrównania. Sztuka ta udała się w końcu w 64 minucie meczu, kiedy to ładną akcję gospodarzy strzałem pod poprzeczkę wykończył Tomasz Winkel. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli jeszcze Błażej Matysiak, który nie wykorzystał "prezentu" Bartosza Jaworskiego oraz Andrzej Stefański, który wykończył akcję zespołu zbyt słabym strzałem w środek bramki. Także Czarni mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w sytuacji sam na sam Maciej Lisiecki okazał się gorszy od Patryka Szafrana. Po zaciętym meczu zatem remis 1:1, który nie zadowala żadnej z ekip. Czarni tracą 3 punkty do Olimpii Poznań, Pelikan natomiast nie zbliżył się jakoś znacząco do czołówki.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Albert Kowalski (Przemysław Wiśniewski) , Hubert Świątnicki (Dawid Połatyński), Patryk Stachowiak, Alan Polus, Jakub Januchowski (Adrian Łucki), Tomasz Winkel, Andrzej Stefański, Mateusz Pawłowski, Błażej Matysiak, Zbigniew Kościański (Patryk Waluszyński). Ponadto: Patryk Jankowski, Mikołaj Gąsiorowski.