Remis w Obornikach na inaugurację sezonu

2018-09-22

Na inaugurację sezonu 2018/2019 w grupie północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Obornik, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Futsal.

Obie drużyny spotykały się wielokrotnie. W minionym sezonie w Obornikach był remis 4:4 i remisem zakończył się także spotkanie inaugurujące nowy sezon rozgrywek. Zespół gnieźnieński, który w tym roku powrócił do pierwotnej nazwy Klubu Sportowego Gniezno rozpoczął starcie w Obornikach bardzo dobrze. Już w 2. minucie  goście objęli prowadzenie. Jakub Szydzik przeprowadził szybką akcję prawym skrzydłem dośrodkowując do Marcina Marcinkowskiego, który z bliskiej odległości wepchnął piłkę do bramki. Gospodarze od razu ruszyli do odrabiania strat. Uderzenie Tomasza Wicbergera obronił jeszcze instynktownie popisując się ładną paradą Dawid Kasprzyk, ale w 14. minucie Mikołaj Wicberger strzałem z około ośmiu metrów pokonał gnieźnieńskiego bramkarza doprowadzając do remisu 1:1. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem, a tymczasem goście mieli kilka okazji do ponownego objęcia prowadzenia. Strzał Pawła Kaźmierczaka obronił jednak Oskar Pers, a Filip Bartnicki trafił w słupek. Tymczasem  w 19. minucie zamieszanie w polu karnym KS Gniezno wykorzystał Jacek Sander zdobywając drugiego gola dla oborniczan. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania był Dariusz Rychłowski, ale jego strzał obronił Oskar Pers i do przerwy było 2:1. Po zmianie stron mocniej nacisnęli gnieźnianie, ale dopiero w 30. minucie zdołali doprowadzić do remisu po strzale Dariusza Rychłowskiego. Goście nie ustawali w atakach. Brylował w nich Marcin Marcinkowski, ale swoje okazje mieli też Marcin Greser i Marcin Jagodziński. Z kolei w końcówce spotkania bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Mikołaj Siwecki. Ostatecznie jednak więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Futsal Oborniki - KS Gniezno ­ 2:2 (2:1)

Futsal Oborniki - Mikołaj Wicberger  - 1 (14’), Jacek Sander - 1 (19’)

KS Gniezno -  Marcin Marcinkowski - 1 (2’), Dariusz Rychłowski - 1 (30’)

Futsal Oborniki – Oskar Pers, Radosław Zieliński, Mikołaj Wicberger, Oktawian Solecki, Mikołaj Orczykowski, Jacek Sander, Mikołaj Siwecki, Michalski, Robert Korasiak, Tomasz Wicberger, Bartosz Banasik, Marcin Antczak, Marek Majchrzak, Maciej Antokolski

KS Gniezno - Dawid Kasprzyk, Maciej Zięba, Paweł Kaźmierczak, Marcin Greser, Szymon Słowiński, Alan Polus, Jakub Szydzik, Marcin Marcinkowski, Łukasz Fechner, Szymon Lewandowski, Marcin Jagodziński, Dariusz Rychłowski, Adam Zdrojewski, Filip Bartnicki