Remis Wełniaki Kiszkowo zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

2015-09-07

Drugą kolejkę ligową mają za sobą nowego sezonu 2015/2016 dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Wełniaka Kiszkowo i Fara Pelikan Żydowo w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1.

W sobotę 5 września o punkty ligowe walczyli w Szcytnikach piłkarze z Kiszkowa, z kolei dzień później w niedzielę 6 września mecz wyjazdowy rozegrała drużyna Fary Pelikan Żydowo. W dwóch zakończonych spotkaniach zespoły z powiatu gnieźnieńskiego ogółem zdobyły cztery punkty zapisując na swoim koncie zwycięstwo oraz remis.

Wełnianka Kiszkowo podzieliła się punktami z KS Szczytniki

Remisem 3:3 oraz podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się pierwsze w nowym sezonie 2015/2016 spotkanie wyjazdowe Wełniaki Kiszkowo. W sobotę 5 września podopieczni Piotra Wojnowskiego udali się do Szczytnik gdzie o punkty walczyli z miejscowym Klubem Sportowym. Mimo że do przerwy zdecydowanie prowadzili kiszkowianie w stosunku 3:1. To spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i podziałem punktów w tabeli. Na taki wynik a nie inny miał wpływ początek drugiej połowy sobotniego meczu a głównie czerwona kartka, którą za brutalny faul został ukarany przez sędziego prowadzącego to spotkanie w szeregach Wełnianki Kiszkowo w 55  minucie Maciej Lisiecki. Gospodarze brak jednego zawodnika na boisku w szeregach Wełnianki Kiszkowo, wykorzystali w pełni zdobywając dwa gole na wagę cennego remisu w całym meczu. Wracając jedna do relacji z sobotniego spotkania. To kiszkowianie na prowadzenie 1:0 wyszli w 15 minucie. Pięknym strzałem z 25. metra popisał się w drużynie z Kiszkowa – Robert Babrakowski, po którego uderzeniu z tej odległości piłka wpadła wprost pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Piętnaście minut później kiszkowianie prowadzili po zdobytym drugim golu już 2:0. Bartłomiej Szmydke zagrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym gospodarzy Krzysztofa Brzezińskiego a ten strzałem z 7. metra umieścił ją w bramce ekipy z Szczytnik. W 35 minucie było już 3:0 dla Wełniaki Kiszkowo.  Gola numer trzy dla kiszkowian zdobył tym razem Dawid Jeżewski umieszczając piłkę w bramce gospodarzy z 5. metra po indywidualnej akcji. I kiedy wydawało się że zdecydowanym prowadzeniem zespołu z Kiszkowa zakończy się pierwsza połowa. Gospodarze w 37 minucie zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie kiszkowian do 3:1. Jak już wspominaliśmy o remisie w całym meczu pomiędzy KS Szczytniki a Wełnianką Kiszkowo, zadecydowała druga połowa a w szczególności sytuacja z 55 minuty gry, którą skrzętnie wykorzystali gospodarze aplikując swojemu rywalowi dwie bramki w 65 i 80 minuty meczu.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Babrakowski, Bartłomiej Szmydke, Radosław Przybyłowicz, Błażej Robakowski, Robert Babrakowski (65’ Krzysztof Leśny), Sławomir Kasprzak, Marcin Zamiara (46’ Maciej Lisiecki), Karol Stein (46’ Wojciech Ludwiczak), Krzysztof  Brzeziński (46’ Kamil Kupidura), Dawid Jeżewski

Następnie spotkanie We lnianka Kiszkowo, rozegra w niedzielę 13 września, w którym na własnym boisku o godzinie 14.00 podejmować będzie zespół Antaresu Zalasewo.

Rehabilitacja Fary Pelikan Żydowo

W niedzielę 6 września natomiast o punkty ligowe w ramach drugiej kolejki poznańskiej klasy B grupy 1 walczył drugi z naszych przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego zespół Fary Pelikan Żydowo, który udał się na spotkanie do Gułtów gdzie był podejmowany przez miejscową ekipę GKS. Po falstarcie na inauguracje nowego sezonu 2015/2016 na własnym trenie gdzie żydowanie ulegli przed własną publicznością drużynie Poznań FC w stosunku 1:0. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego, zrehabilitowali się w pełni za porażkę z ekipą Poznań FC i tym razem na swoim koncie zapisali komplet trzech punktów ogrywając swojego rywala i to na jego trenie w stosunku 2:0. Pierwsza bramka dająca prowadzenie żydowianom 1:0 została  zdobyta w 37 minucie. Przedłużoną piłkę głową w polu karnym gospodarzy w wykonaniu Michała Kasprzyka wykorzystał w zespole z Żydowa – Marcin Szykowny, który po strzale z 7. metra umieścił futbolówkę  w bramce Szczytnik. Mimo jeszcze kilku zmarnowanych okazji strzeleckich do podwyższenia prowadzenia przez żaydowian w pierwszej połowie. Ta część meczu zakończyła się 1:0 dla Fary Pelikan Żydowo. Druga bramka dająca zwycięstwo w całym meczu drużynie z Żydowa i komplet trzech punktów została zdobyta na początku drugiej połowy w 65 minucie. Autorem gola na 2:0 dla żydowian okazał się Dawid Łucki, który po dograniu piłki przez Mateusza Trzaskawki umieścił ją w bramce gospodarz po uderzeniu jej z 30. metra posyłając ją futbolówkę za przysłowiowy ,,kołnierz” bramkarzowi gospodarzy. A że wynik nie uległ do końca spotkaniu zmianie to mecz zakończył się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 2:0.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Sławomir Stefaniak, Bartosz Wejerowski(46’ Tomasz Trzaskawka), Dawid Nitka, Przemysław Różański, Marcin Szykowo (46’ Dawid Małecki), Dawid Łucki (75’ Sebastian Baran), Krzysztof Lewandowski, Dawid Różewski (46’ Hubert Kujawa), Michał Kasprzak

Następne spotkanie ligowe zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra w sobotę 12 września na własnym boisku podejmując o godzinie 16.00 zespół rezerw Warty Śrem.

Wyniki 2 kolejki - 5-6 września
Poznań FC 3-1 KSGB Manieczki
GKS Gułtowy 0-2 Fara Pelikan Żydowo
Warta II Śrem 5-2 Meblorz Swarzędz