Remis Wełnianki Kiszkowo i wygrana Fary Pelikan Żydowo

2015-05-26

W minioną niedzielę 24 maja swoje kolejne spotkania mistrzowskie w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015, rozegrały w ramach poznańskiej klasy A grupy 1. dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. W 18. kolejce ligowej nasze zespoły zapisały na swoim koncie remis a także zwycięstwo.

Wełnianka Kiszkowo remisuje na własnym trenie z Antaresem Zalasewo

Podziałem punktów w ligowej tabeli a co za tym idzie wynikiem 1:1 zakończyło się niedzielne  spotkanie z udziałem zespołu Wełniaki Kiszkowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego remis odnotowali na swoim koncie podejmując na własnym trenie przedostatni zespół ligowej tabeli Antares Zalasewo. Wynik potyczki piłkarskiej pomiędzy wymienionymi drużynami został ustalony w p[pierwszych czterdziestu pięciu minutach niedzielnego spotkania. Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gospodarze w 20 minucie. Bramkarza gości w zespole z Kiszkowa pokonał po egzekwowany rzucie karnym Sławomir Kasprzak po wcześniejszym faulu w polu karnym gości na Łukaszu Górnym. Dziesięć minut później goście doprowadzili do stanu 1:1. Mimo że w drugiej połowie zawodnicy Wełnianki Kiszkowo, mogli pokusić się o zdobycie gola na wagę zwycięstwa a dogodnych okazji między innymi nie wykorzystali Mateusz Krawczyk, Dawid Jeżewski czy Łukasz Jaroszyński. I spotkanie dla kiszkowianie zakończyli remisem 1:1 a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Poznańska klasa B grupa 1

Wełnianka Kiszkowo – Antares Zalasewo 1:1 (1:1)
Bramka dla Kiszkowa: Sławomir Kasprzak z karnego

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura (60’ Marcin Zamiara), Maciej Lisecki (80’ Paweł Kujawski), Bartłomiej Szmydke, Marek Raith, Szymon Burgiel, Dawid Jeżewski, Kasprzak Sławomir, Łukasz Górny, Łukasz Jaroszyński.

Kolejny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra 31 maja na wyjeździe gdzie o godzinie 13.0 podejmowana będzie przez lidera grupy1. zespół Phytopharmu Klęka.

Fara Pelikan Żydowo wygrywa z GKS Gułtowami

W niedzielę 24 maja również o kolejne punkty mistrzowskie walczył nasz drugi przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego mowa tutaj o drużynie Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego tego dnia na własnym trenie podejmowali ostatnią ekipę rozgrywek w swojej grupie zespół GKS Gułtowach. Spotkanie przy dużej przewadze żydowian zakończyło się ich zasłużonym zwycięstwem w stosunku 2:1. Żydowianie prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu objęli w 20 minucie. Bramkarza gości po uderzeniu piłki pietą z 14. metra posyłając mu futbolówkę za przysłowiowy kołnierz pokonał w zespole gospodarzy Dawid Kobielski. Wprawdzie w pierwszej połowie żydowanie mogli pokusić się o zdobycie jeszcze jednego gola lecz dogodnych sytuacji ku temu nie wykorzystali dwukrotnie Marcin Szykowny oraz raz Przemysław Różański. W tym układzie pierwsza połowa zakończyła się tylko jednobramkowym prowadzeniem Fary Pelikan Żydowo. Po zmianie stron gospodarze już na początku drugiej części niedzielnego meczu w 60 minucie zdobyli drugą bramkę prowadząc z gośćmi z Gułtów w stosunku 2:0. Tym razem gola na swoim koncie zapisał Bartosz Kaczmarek wykorzystując dograną piłkę w pole karne gości w wykonaniu Tomasza Trzaskawki. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie w 75 minucie goście zdobyli gola kontaktowego, którym zmniejszyli prowadzenie żydowian do 2:1. A że więcej bramek oba zespoły do końca meczu już nie zdobyły to niedzielny pojedynek piłkarski zakończył się zwycięstwem drużyny Fary Pelikan Żydowo w stosunku 2:1.

Fara Pelikan Żydowo – GKS Gułtowy 2:1 (1:0)
bramki dla Żydowa: Dawid Kobielski, bartosz Kaczmarek

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek, Krystian Małecki, Tomasz Trzaskawka, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Marcin Szykowny, Dawid Różański, Mateusz Trzaskawka, Tomasz Trzaskawka, Dawid Kobielski (30’ Przemysław Gronek)

Następny mecz Fara Pelikan Żydowo, również rozegra u siebie w dniu 31 maja kiedy to o godzinie 13.00 podejmować będzie zespół INDECO Poznań FC.

Wyniki 18 kolejki - 23-24 maja
Poznań FC                     2-4     Lotnik-1997 Poznań
Meblorz Swarzędz        1-0     KSGB Manieczki
Stella II Luboń                 5-0     Kłos II Zaniemyśl
Wełnianka Kiszkowo      1-1     Antares Zalasewo
Avia Kamionki                 2-3     Phytopharm Klęka
Fara Pelikan Żydowo      2-1     GKS Gułtowy