Remis Wełnianki Kiszkowo na inauguracje rundy wiosennej

2017-03-27

Od remisu i podziału punktów w ligowej tabeli poznańskiej klasy B grupy 1, rozpoczęli rundę rewanżową sezonu 2016/2017 piłkarze Wełnianki Kiszkowo.

Czwarta drużyna reprezentująca powiaty gnieźnieński w tych rozgrywkach, w niedzielne popołudnie 26 marca na inauguracje rundy wiosennej podejmowała na swoim trenie i przed własną publicznością zespół Lotnika 1997 Poznań. Mimo znaczącej przewagi w meczu od początku do końca piłkarzy z Kiszkowa, nad swoim rywalem spotkanie podopieczni Piotra Wojnowskiego zakończyli remisem 1:1 a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły. Goście przy znaczącej przewadze kiszkowian od samego początku meczu jak już wcześniej informowaliśmy, wyszli co było zaskoczeniem sztabu szkoleniowego gospodarzy na prowadzenie 1:0 w 30 minucie, mimo że wcześniej to kiszkowianie mogli prowadzić jedną bramką. Dwukrotnie przed szansą w pokonaniu bramkarza Lotnika, stanął w ekipie gospodarzy Mateusz Krawczyk, który najpierw w 25 minucie nie trafił bliska do pustej bramki a dwie minuty później posłał futbolówkę wprost w bramkarza gości. Kiszkowianie dopiero do stanu 1:1 doprowadzili na pięć minut przed końcem meczu. W 85 minucie gola na wagę remisu dla gospodarzy zdobył Sławomir Kasprzak, który bramkarza gości pokonał w sytuacji sam na sam z nim lokując piłkę w długim rogu bramki Lotnika, po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gości przez Karola Steina.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Hubert Starczewski, Bartłomiej Szmydke, Kamil Kupidura, Kacper Ostojewski (80’ Filip Wajszczak), Marek Raith (70’ Jakub Magda), Karol Stein, Łukasz Kołodziejczak, Maciej Zabierek, Sławomir Kasprzak, Mateusz Krawczyk

Kolejny mecz zespół Wełnianki Kiszkowo, również rozegra na własnym boisku w niedzielę 2 kwietnia. Tym razem podopieczni Piotra Wojnowskiego o godzinie 14.00 zmierzą się  z KS 1999 Łopuchowo.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  IKP Olimpia Poznań 14 40 13 1 0 90-9 6 0 0 37-7 7 1 0 53-2
2.  Lechita Kłecko 14 32 10 2 2 39-15 5 1 1 15-6 5 1 1 24-9
3.  KS Łopuchowo 14 27 8 3 3 38-21 5 1 1 27-7 3 2 2 11-14
4.  Błękitni Owińska 14 26 8 2 4 38-22 2 1 3 12-9 6 1 1 26-13 1 3 1 0 0 3-2
5.  Piast Łubowo 14 26 8 2 4 51-18 4 1 2 30-7 4 1 2 21-11 1 0 0 0 1 2-3
6.  Przemysław Poznań 14 22 7 1 6 31-26 5 1 2 19-15 2 0 4 12-11
7.  Meblorz Swarzędz 14 20 6 2 6 67-38 2 0 3 37-18 4 2 3 30-20
8.  Lotnik-1997 Poznań 14 18 5 3 6 29-19 5 2 6 28-18 0 1 0 1-1