Remis Wełnianki Kiszkowo, porażka Fary Pelikan Żydowo

2015-04-26

W weekend 25 i 26 kwietnia swoje czwarte spotkania mistrzowskie w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015, rozegrały dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo w ramach poznańskiej klasy A grupy 1. W 15. kolejce ligowej nasze zespoły zapisały na swoim koncie bezbramkowy remis i porażkę.

Wełnianka Kiszkowo remisuje na wyjeździe z Lotnikiem- 1997

Podziałem punktów w ligowej tabeli a co za tym idzie wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie sobotnie 24 kwietnia z udziałem zespołu Wełniaki Kiszkowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego remis odnotowali na swoim koncie na wyjeździe z zespołem Lotnika-1977 Poznań, mimo że do 53 minuty to oni prowadzili z gospodarzami meczu 2:1. Był to drugi remis Wełniaki Kiszkowo, w trwającej rundzie rewanżowej przy wcześniejszych dwóch porażkach z rzędu. Wracając jednak do samego przebiegu niedzielnego meczu. To kiszkowianie prowadzenie 1:0 objęli w 15 minucie, po golu zdobytym przez Łukasza Górnego po podyktowanym rzucie karmnym po wcześniejszym nieprawidłowym zatrzymaniu piłki ręką w polu karnych gospodarzy przez jednego z obrońców tego zespołu. Gospodarze jeszcze przed zejściem do szatni mogli doprowadzić do remisu, lecz Wełniankę Kiszkowo od utraty gola uratowała poprzeczka.
Po zmianie stron zaraz na początku drugiej połowy gospodarze w 50 minucie doprowadzili do stanu 1:1, kiedy to golkiper z Kiszkowa był zmuszony wyjmować piłkę z własnej bramki po uderzeniu jej z 20. metra przez jednego z zawodników Lotnik-1977, który futbolówkę umieścił w samym jej okienku. Trzy minuty później po straconym golu przez Wełniankę Kiszkowo, podopieczni Piotra Wojnowskiego cieszyli się z ponownego prowadzenia w meczu 2:1. Bramkę na swoim koncie zapisał w zespole z Kiszkowa – Dawid Jeżewski, umieszczając ją po strzale z 11. metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gospodarzy przez Mateusza Krawczyka. I kiedy wydawało się że kiszkowianie zagarną po tym meczu komplet punktów w 86 minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę doprowadzając do ponownego remisu 2:2. A że wynik meczu nie uległ już zmianie do końca sobotniego spotkania to potyczka piłkarska pomiedzy Lotnikiem-1977 Poznań a Wełnianką Kiszkowo zakończyła się podziałem punktów w ligowej tabeli.

Poznańska klasa B grupa 1

Lotnik-1997 Poznań – Wełnianka Kiszkowo 2:2 (0:1)
Bramki dla Kiszkowa: Łukasz Górny (karny), Dawid Jeżewski

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Kamil Kupidura, Bartłomiej Szmydke, Maciej Maciej Lisecki, Marek Raith, Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel, Dawid Jeżewski, Łukasz Górny, Sławomir Kasprzak, Łukasz Jaroszyński.

Kolejny mecz Wełnianka Kiszkowo, rozegra dopiero 10 maja, kiedy to na własnym boisku będą o godzinie 14.00 podejmować będą zespół  KS Gmina Brodnica Manieczki.

Fara Pelikan Żydowo przegrywa w Zaniemyślu z rezerwami Kłosa

Niedzieli 26  kwietnia do udanych w poznańskiej klasie B grupie 1, nie zaliczy  drugi nasz zespół występujący w tej samej klasie rozgrywkowej mowa tutaj o  drużynie Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego w niedzielne przedpołudnie powalczyć o kolejne punkty ligowe udali się do Zaniemyśla gdzie zmierzyli się z rezerwami miejscowego Kłosa. Żydowianie mimo zdecydowanej przewagi nad swoim rywalem. Występu w Zaniemyślu nie zaliczą do udanych, gdyż grając w przewadze jednym zawodnikiem kiedy to w następstwie czerwonej kartki w pierwszej połowy plac gry musiał opuścić jeden z zawodników gospodarzy. Żydowianie przegrali to spotkanie 0:1 remisując z swoim rywalem do przerwy bezbramkowo. W pierwszej połowie podopieczni Bogdana Kozłowskiego mogli pokusić się o zdobycie gola dającego im prowadzenie gdyby sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy potrafili na gola zamienić w zespole z Żydowa – Tomasz Trzaskawka czy Mateusz Trzaskawka. Gospodarze jak wspominaliśmy grający w dziesiątkę zwycięstwo i trzy punkty zapisali na swoim koncie w drugiej połowie niedzielnego meczu. W 65 minucie padła jedyna bramka w całym meczu na korzyść rezerw Kłosa Zaniemyśl, która dała drużynie miejscowej zwycięstwo 1:0 w całym spotkaniu.  .

Kłos II Zaniemyśl – fara Pelikan Żydowo 1:0 (0:0)

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Przemysław Rozewski, Bartosz Kaczmarek, Krystian Małecki, Przemysław Różański (70’ Wojciech  Zabierek), Maciej Nowicki, Krzysztof Zamiar, Dawid Małecki, Dawid Różański (60’ Dawid Kobielski), mateusz Trzaskawka, Tomasz Trzaskawka (75’ Przemysław Gronek.

Następny mecz podobnie jak Wełnianka Kiszkowo zespół Fary Pelikan Żydowo rozegra dopiero 10 maja, w którym to podejmować berdzie o godzinie 13.00 u siebie zespół Antaresu Zalasewo.