Remis ze wskazaniem dla Stelli

2018-09-17

Na inaugurację rozgrywek w II lidze hokeja na trawie mężczyzn przeciwnikiem zawodników Stelli Gniezno była Polonia Skierniewice.

Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie było ciekawe i wyrównane. Mimo kilku dobrych  sytuacji  gnieźnian to poloniści tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po trafieniu Kamila Lipczyńskiego. Po zmianie stron, w 37. minucie wyrównującą bramkę zdobył Dawid Kowalski a siedem minut później Maksymilian Meler wyprowadził Stelle na prowadzenie po bardzo dobrym pchnięciu z krótkiego rogu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, w  70. minucie drużyna Polonii  egzekwowała rzut karny doprowadzając do remisu 2:2 po trafieniu Stanisława Zmaczyńskiego.  W karnych zagrywkach lepsi okazali się zawodnicy Stelli zwyciężając 4:3 i inkasując 2 cenne punkty.