Remis ze wskazaniem na Start w Środzie Wielkopolskiej

2019-03-31

Na inauguracyjny mecz rundy wiosennej I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Startu 1954 udał się w niedzielę, 31 marca, do Środy Wielkopolskiej, gdzie na stadionie przy ul. Sportowej był podejmowany przez tamtejszy MKS.

Gnieźnianie objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 20. minucie po trafieniu Łukasza Kurowskiego, ale już minutę później wyrównał Dawid Kujawa. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. W drugiej nie padła żadna bramka i w tej sytuacji konieczne było przeprowadzenie serii karnych zagrywek. W nich lepsi okazali się goście. Dzięki trafieniom juniorów Gracjana Jarzyńskiego i Maksymiliana Pawlaka startowcy przywieźli ze Środy Wielkopolskiej 2 punkty. Marcina Trzaskawkę w serii karnych zagrywek pokonał tylko Dawid Kujawa.

MKS: Boroniec - Wichłacz, Dydymski, Bartosz Kubiak, Łuczak - Jung, Mateusz Kubiak, Waraczewski, Dominik Małecki - Tomaszewski, Kujawa

oraz: Nowaczyk, Lisiecki, Kijak, Mencel, Juskowiak

Start: Trzaskawka - Zieliński, Tomczak, Gromadzki, Damian Szymański - Łukasz Kurowski, Jarzyński, Kosicki, Wejerowski - Robert Grotowski, Marcin Grotowski

oraz: Hubert Grotowski, Aleksy Szymański, Cyprych, Tubacki, Maksymilian Pawlak

Zespół Startu z dorobkiem 10 punktów zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli. Na następny mecz gnieźnianie udadzą się do Poznania, gdzie w najbliższą niedzielę, 7 marca, będą podejmowani przez mistrza Polski - drużynę Grunwaldu.