Remis ze wskazaniem na zakończenie rozgrywek

2018-06-19

Na ostatni mecz sezonu 2017/2018 zespół hokeistów Startu 1954 Gniezno udał się w niedzielę, 17 czerwca, do Stęszewa, gdzie był podejmowany przez tamtejsze Lipno. Spotkanie okazało się wyrównane. Remis 7:7 sprawił, że konieczne było rozegranie serii karnych zagrywek.

Do przerwy gospodarze prowadzili 5:2 po czterech trafieniach Krzysztofa Zakszewskiego i jednym Roberta Braszaka. Ohie bramki dla Startu zdobył Marcin Grotowski. Po zmianie stron gnieźnianie sukcesywnie odrabiali straty, a minutę przed zakończeniem meczu doprowadzili do remisu 7:7. Po dwa trafienia dla gości zaliczyli Marcin Grotowski i Mariusz Gromadzki, a jedno dołożył Łukasz Kurowski. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Piotr Kociemba. Serię karnych zagrywek wygrali gnieźnianie strzelając rywalom dwa gole i nie tracąc żadnego.

Startowcy wygrali rywalizację w grupie spadkowej plasując się ostatecznie na 7. miejscu w rozgrywkach ligowych.

W dniach 23-24 czerwca na stadionie poznańskiej AWF odbędzie się turniej finałowy mistrzstw Polski. W sobotę w półfinałach zagrają:

AZS AWF Poznań - Pomorzanin Toruń

Grunwald Poznań - LKS Gąsawa

W niedzielę zwycięzcy zagrają o złote, a pokonani o brązowe medale mistrzostw Polski.