Remis Zjednoczonych Trzemeszno w Jarosławcu!

2016-09-04

W niedzielne popołudnie 4 września dobiegły zmagania w poznańskiej okręgówce grupy wschód. Ostatnim pojedynkiem piłkarskim kończącą trzecią serię mistrzowską w tej grupie było spotkanie z udziałem ostatniego zespołu z powiatu gnieźnieńskiego Zjednoczonych Trzemeszno, który udał się do Jarosławca ażeby tam powalczyć o punkty ligowe z miejscowym zespołem Orkanu.

Faworytem z niżej notowanymi Zjednoczonymi Trzemeszno w rozgrywkach po dwóch kolejkach nowego sezonu 2016/2017, byli niewątpliwie gospodarze zajmujący przed tym meczem w ligowej tabeli drugie miejsce. Podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego jednakże swojemu rywalowi postawili dość wysoką poprzeczkę i po dość zaciętym spotkaniu zremisowali z nim 2:2 dzieląc się tym samym punktami w ligowej tabeli. Wynik tej konfrontacji został ustalony w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu, mimo że w drugiej połowie zespół z Trzemeszna, za sprawą niewykorzystanych sytuacji strzeleckich przez Grzegorza Mellera, Szymona Mellera i Konrada Nadolnego mógł szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę tak się jednak nie stało.

Przechodząc jednak do krótkiej relacji z niedzielnego meczu pomiędzy Orkanem Jarosławiec a Zjednoczonymi Trzemeszno. To piersi na prowadzenie w meczu wyszli co było dużym zaskoczeniem dla miejscowych piłkarze z Trzemeszna. W 12 minucie gola na 1:0 dla Zjednoczonych zdobył Kamil Wysocki, umieszczając piłkę w bramce gospodarzy po uderzeniu jej z 8. metra. Trzy minuty później trzemesznianie stracili gola, którym gospodarze doprowadzili do remisu 1:1. Po raz drugi Zjednoczeni na prowadzenie 2:1 wyszli w 27 minucie, po bramce zdobytej po precyzyjnym a co za tym idzie celnym strzale na bramkę gospodarzy z wykonywanego rzutu wolnego z odległości 20. metra przez Grzegorza Mellera. Trzemesznianie jednak z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. Podobnie jak to było w pierwszym przypadku to zaledwie trzy minuty gdyż w 30 minucie gospodarze ponownie doprowadzili zdobytą bramką do stanu 2:2. Ten wynik meczu utrzymał się do zakończenia pierwszej połowy jak i przez drugą część niedzielnego spotkania co w końcowym obrachunku dało remis przez co obie drużyny podzieliły się punktami w ligowej tabeli.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Adam Garczyk ( 46’ Szymon Menz), Tobiasz Bartkowiak (80’ Eryk Grzegorski), Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Hubert Siwa, Dawid Ciążyński, Konrad  Nadolny, Grzegorz Meller, Krystian Andrzejewski, Kamil Wysocki, Patryk Sobucki (65’ Szymon Meller)

Kolejny mecz zespół z Trzemeszna rozegra w środę 7 września o godzinie 17.00, wtedy to na własnym trenie podopieczni Mikołaja Terczyńskiego podejmować będą zespół Kłosa  Zaniemyśl.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Concordia Murowana Goślina 3 9 3 0 0 8-2 1 0 0 3-1 2 0 0 5-1
2.  Wełna Rogoźno 3 9 3 0 0 8-4 1 0 0 3-2 2 0 0 5-2
3.  Orkan Jarosławiec 3 7 2 1 0 7-3 1 1 0 4-2 1 0 0 3-1
4.  Vitcovia Witkowo 3 6 2 0 1 10-5 2 0 0 10-2 0 0 1 0-3
5.  Mieszko Gniezno 2 6 2 0 0 6-2 2 0 0 6-2 0 0 0 0-0
6.  Orkan Konarzewo 3 6 2 0 1 6-6 0 0 1 1-3 2 0 0 5-3
7.  Wiara Lecha Poznań 2 4 1 1 0 4-1 1 0 0 3-0 0 1 0 1-1 1 1 0 1 0 1-1
8.  Warta Śrem 3 4 1 1 1 5-6 0 1 0 1-1 1 0 1 4-5 1 1 0 1 0 1-1