Remisowo w ostatnim sparingu Peliakna Niechanowo

2019-03-24

Generalny sprawdzian formy ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo, który w sobotnie popołudnie udał się na ostatni przedligowy sparing do Mieściska, a rywalem był reprezentant pilskiej A - klasy tamtejszy Sokół. Spotkanie mimo optycznej przewagi zielono - czarnych zakończyło się remisem 1:1.

Od początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali podopieczni trenera Damiana Łukasika, gospodarze natomiast czekali na okazaję do kontry. Taka nadarzyła się w okolicach 20 minuty, kiedy po rzucie rożnym dla Pelikana gospodarze przejęli piłkę i jeden z defensorów uruchomił dalekim podaniem napastnika Sokoła. Ten stanął "oko w oko" z Patrykiem Szafranem, ale próbują go przelobować uderzył nad poprzeczką. Chwilę później odpowiedzieli goście. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Staszewski, piłka niestety tylko obiła słupek bramki miejscowych i wyszła w pole. Do bezpańskiej  futbolówki  dopadł Radosław Trybuła i z ostrego konta trafił w ten sam słupek, co przed chwilą popularny "Figo". W 30 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego na bramkę uderzył jeden z graczy Sokoła, a Patryk Szafran instynktownie odbił piłkę. Niestety brak asekuracji ze strony obrońców zakończył się dobitką gracza miejscowych, który dał im prowadzenie 1:0. Mimo dużej przewagi optycznej zielono - czarnych, z której kompletnie nic nie wynikało, rezultat do przerwy nie zmienił się.

Po zmianie stron obraz gry był podobny. Pelikan posiadał inicjatywę, ale rozgrywanie piłki w poprzek boiska nie dawało oczekiwanego efektu w postaci groźnych sytuacji podbramkowych. Dopiero po rzucie rożnym wykonywanym przez Filipa Kruczyńskiego, piłka nie strącona przez żadnego z zawodników, ku zdziwieniu bramkarza Sokoła wpadła do jego bramki. Pelikan konstruował kolejne akcje, ale brak dokładności lub zdecydowania w końcowej fazie nie pozwolił na zdobycie kolejnych goli. Remisujemy tym samym ostatni mecz testowy przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Jedno jest pewne, pozostał tydzień na wyciągnięcie odpowiednich wniosków, bo wzmocnione rezerwy Kłosa Zaniemyśl na pewno na boisku się nie położą...

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Tomasz Winkel (Przemysław Wiśniewski), Dawid Kustra (Hubert Świątnicki), Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Filip Kruczyński (Dawid Zamiara), Patryk Waluszyński (Andrzej Stefański), Dawid Połatyński, Bartosz Staszewski, Radosław Trybuła (Jakub Januchowski), Szymon Burgiel (Zbigniew Kościański).