Remisowo w pierwszym sparingu

2019-07-19

Pierwszy mecz testowy w letnim okresie przygotowawczym ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo. W czwartkowy wieczór na boisku ze sztuczna nawierzchnią w Gnieźnie zielono - czarni podejmowani byli przez rezerwy Mieszka Gniezno. Pojedynek ten zakończył się remisem 2:2.

Było to pierwsze przetarcie dla podopiecznych Andrzeja Stefańskiego, którzy rozegrali pierwszy mecz od sześciu tygodni. W początkowej fazie spotkania było widać chaos w poczynaniach niechanowian, a szybciej poczynania na boisku uporządkowali gnieźnianie. To gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7 minucie meczu, kiedy przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Pelikan stracił piłkę pod polem karnym Mieszka, długie podanie ze strefy obronnej trafiło do skrzydłowego niebiesko - białych, który wyłożył piłkę jak na tacu do środkowego napastnika i mieliśmy 1:0. Później gra się wyrównała i to bardziej doświadczeni gracze Pelikana nadawali ton wydarzeniom na boisku. Niestety zmęczenie treningowe dawało się we znaki i przytrafiały się proste błędy. Taki przydarzył się Łukaszowi Błaszakowi w 36 minucie meczu, który niefortunnie zagrywał do Patryka Szafrana łapiąc go na wykroku i kierując piłkę do własnej bramki. W pierwszej odłsłonie Pelikan miał swoje szanase, między innymi Szymon Burgiel po indywidualnej akcji. lecz piłka nie znalazła drogi do bramki Mieszka.

W przerwie trener Stefański dokonał szeregi zmian, dając pograć wszystkim zawodnikom. Już w 53 minucie Pelikan zdobył bramkę kontaktową za sprawą celnej główki Huberta Świątnickiego. Ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania w 75 minucie meczu, pakując piłkę do siatki po zamieszaniu podbramkowym. Choć zielono - czarni mieli jeszcze szanse bramkowe, wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Na pewno bardzo cenny sparing z ambitnymi, młodymi zawodnikami Mieszka. Daje on pierwszy materiał do analizy trenerowi, bo do poprawy na tym etapie przygotowań jest za pewne wiele elementów. W sobotę kolejna gra kontrolna, tym razem w Koninie z juniorami starszymi tamtejszego Górnika.

Skład Pelikana: Patryk Szafran, Przemysław Wiśniewski, Dawid Kustra (Hubert Świątnicki), Zawodnik Testowany 1, Łukasz Błaszak (Zawodnik Testowany 2), Jakub Januchowski (Radosław Trybuła), Dawid Połatyński (Krzysztof Jackowiak), Patryk Waluszyński (Andrzej Stefański), Patryk Jarzyński (Zawodnik Testowany 3), Filip Kruczyński (Dawid Zamiara), Szymon Burgiel (Bartosz Staszewski),