Rezerwy Asseco Gdynia po raz drugi wygrywają minimalną różnicą punktów!

2018-01-07

O dużym pechu mogą mówić koszykarze drugiego ligowego Sklep Polski MKK Gniezno, którzy w 16 kolejce ligowej a pierwszej nowego roku 2018 ulegli w sobotę 6 stycznia w meczu rewanżowym w Gdyni rezerwą Asseco w stosunku 86:83.

Mecz pomiędzy zespołem zaplecza ekstraklasy a ekipą Sklep Polski MKK Gniezno, podobnie jak pierwszy, do którego doszło w grodzie Lecha w rundzie zasadniczej sezonu przegranym zresztą przez gnieźnian czteroma punktami 80:84 był bardzo zacięty, obfitował w wiele zmian prowadzenia jednego i drugiego zespołu. Obie drużyny po sobotniej walce pod koszem o pierwsze punkty ligowe w nowym roku kalendarzowym 2018  chciały zejść zwycięsko z parkietu. Na potwierdzenie tego że mecz był niezwykle zacięty może świadczyć fakt i po pierwszej kwarcie gnieźnianie prowadzili 20:17 lecz w drugiej gdynianie wygrywając ją 23:18 schodzili na przerwę prowadząc zaledwie dwoma oczkami 40:38. Tak minimalna różnica punktowa zapowiadała że dwie ostatnie kwarty zadecydują o zwycięstwie jednego lub drugiego zespołu. I tak też się stało. Trzecią kwartę ponownie wygrali gospodarze 23:20 i w tym momencie było 63:58 dla gdańszczan. O trzy punktowej porażce gnieźnian zadecydowała ostatnia czwarta kwarta mimo że podopieczni Arkadiusza Konowalskiego wygrali ją 25:23. A jak do tego doszło otóż na niecałe 2 minuty przed końcem gnieźnianie wygrywali z gospodarzami meczu 6 pkt. Niestety ostatnie fragmenty spotkania były bardzo kontrowersyjne. Mocno dyskusyjne decyzje sędziów posyłały gospodarzy aż 9-krotnie na linię rzutów osobistych co zadecydowało o ich wygranej 86:83. Nie ma co ukrywać że gnieźnianie w Gdańsku z rezerwami Asseco dali z siebie wszystko i po sobotnim meczu mogli z podniesionym czołem zejść z parkietu, ponosząc jednak bolesną porażkę..

Pierwsze spotkanie w roku kalendarzowym 2018 zespół Sklep Polski MKK Gniezno, we własnej hali II LO w Gnieźnie rozegra 13 stycznia kiedy to będą podejmować zespół AZS UMK PBDI Toruń

Asseco II Gdynia – Sklep Polski MKK 86-83 (17-20, 23-18, 23-20, 20-25)

Punkty dla Sklep Polski  MKK Gniezno zdobyli: Piotr Golasiński 16, Michał Szydłowski 16, Marek Sobkowiak 15, Emil Rau 13, Dariusz Dobrzycki 12, Filip Andrzejewski 6, Kamil Szkopiński 3, Szymon Budnikowski 2

Punkty dla Asseco II Gdynia zdobyli: Karol Kamiński 24, Michał Kołodziej 16,Bartłomiej  Pietras 14, Maciej Leszczyński 11, Grzegorz Kamiński 8, Mateusz Itrich 6, Miłosz Korolczuk 5, Filip Stryjewski 2