Rezerwy Mieszka Gniezno jak na razie bez porażki!

2023-09-10

Trzecie zwycięstwo z rzędu zapisali w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B grupy 5 Proton nowego sezonu 2023/2024 piłkarze rezerw drużyny Mieszka Gniezno.

W niedzielę 10 września zespół Mieszka II Gniezno, udał się do Niechanowa, gdzie w ramach trzeciej kolejki ligowej a cio za tym idzie derbów powiatu gnieźnieńskiego na Plantach podejmowany był przez zespół miejscowego Pelikana. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, po niedzielnym meczu potrzymali miano zespołu niepokonanego w rundzie sezonu zasadniczego pokonując po dość ciężkiej przeprawie piłkarskiej zespół Pelikana Niechanowo w stosunku 3:2 prowadząc z nim do przerwy 2:1. Rezerwy Meszka niedziele spotkanie w Niechanowie, rozpoczęli od straty bramki i to szybko, po której przegrywali 1:0. Gol dla miejscowych prowadzonych przez Arkadiusza Kościańskiego padł już w 2 minucie. Rezerwy Mieszka Gniezno, podrażnieni tym faktem od razu po wznowieniu gry po straconym golu ruszyli zdecydowanie do odrabiania straty bramkowej z pierwszych minut pierwszej polowy. Gnieźnianie swego dopięli doprowadzając do remisu 1:1  w 15 minucie pierwszej polowy. Gola wyrównującego stan meczu zapisał na swoim koncie Radosław Woźniak, którego celnym zagraniem piłki z narożnika boiska obsłużył Igor Drzażdzyński. Kolejny gol i to do gości został zdobyty w 40 minucie. W polu karnym Niechanowa faulowany był Igor Drzażdzyński i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego niż wskazanie na wapno oddalone od bramki niechanowian na jedenastym metrze. Drzażdzyński okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego, po którym rezerwy wyszły na prowadzenie 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron gospodarze w 57 minucie doprowadzili do wyrównania stanu meczu 2:2 zdobytą bramką. I spotkanie rozpoczęło się od nowa. Radość Pelikana Niechanowa z remisu trwała aż do 66 minuty gdyż wtedy rezerwy Mieszka Gniezno, zdobyły swojego trzeciego gola wychodząc nim na ponowne prowadzenie 3:2. Bramkę na swoim koncie wśród gości zapisał na swoim koncie wprowadzony do gry za zdobywcę pierwszej bramki dla gości Radosława Woźniaka a mianowicie Stanisław Wełnitz. Jak się później okazało była to ostania bramka zdobyta w całym meczu przez oba zespoły. I rezerwy Mieszka Gniezno, pokonały Pelikana Niechanowo na własnym trenie 3:2. Była to już trzecia wygrana rezerw Mieszka Gniezno, w trwającym sezonie. Po tej wygranej drużyna prowadzona przez Tomasza Zakrzewskiego plasuje się po trzeciej kolejce ligowej z kompletem zwycięstw czyli 9 na wysokim 4 miejscu.

Kolejne spotkanie zespół rezerw Mieszka Gniezno, rozegra 16 września na własnym trenie podejmując w ramach kolejnych derbów wielkopolskie o godzinie 18.00 zespół rezerw Zjednoczonych Trzemeszno.

Skład Mieszka II Gniezno: Jakub Kowalski, Zachariasz Fredyk (80’ Patryk Tomaczak), Piotr Saskowski, Michał Śnieciński, Kacper Hoffmann, Daniel Grzeczka (30’ Mikołaj Wójcik), Antoni Przybylsk (8’ Vlodymyr Strebkov)i, Igor Drzażdzyński, Radosław Woźniak (60’ Stanisław Wełnitz), Rober Międzybłodzki (46’ Mariusz Sanger), Mikołaj Poltaszewski (60’Gracjan Trzaskawka)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Fara Pelikan Żydowo 3 9 3 0 0 17-2 2 0 0 12-1 1 0 0 5-1
2.  Błękitni Psary Polskie 3 9 3 0 0 15-2 1 0 0 5-1 2 0 0 10-1
3.  Unia II Swarzędz 3 9 3 0 0 13-0 1 0 0 5-0 2 0 0 8-0
4.  Mieszko II Gniezno 3 9 3 0 0 12-3 2 0 0 9-1 1 0 0 3-2
5.  Patriot Mieścisko 3 6 2 0 1 11-4 1 0 0 4-1 1 0 1 7-3
6.  GKS Gułtowy 3 6 2 0 1 10-8 1 0 1 6-8 1 0 0 4-0
7.  Hetman Orchowo 3 3 1 0 2 5-10 1 0 0 1-0 0 0 2 4-10
8.  Wełnianka Kiszkowo 3 1 0 1 2 3-8 0 0 1 0-4 0 1 1 3-4 1 1 0 1 0 3-3