Rezerwy Mieszka Gniezno już trenują i rozgrywają mecze kontrolne

2024-01-28

Z dniem 15 stycznia zespół rezerw Mieszka Gniezno stanowiący zaplecze pierwszej drużyny rozpoczął zimowy okres przygotowawczy do rundy rewanżowej sezonu 2023/2024 w wielkopolskiej klasie B PROTON grupy 5.

Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego w zajęciach uczestniczą trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), które odbywają na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Okres przygotowawczy rezerw Mieszka Gniezno, potrwa aż do początku kwietnia kiedy to zespół Tomasza Zakrzewskiego w weekend 6-7 kwietnia zainauguruje rundę rewanżową spotkaniem wyjazdowym z ekipą Patriota Mieścisko. Oprócz samych treningów drużyna rezerw Mieszka Gniezno, podczas okresu przygotowawczego rozegra osiem meczy kontrolne, które dadzą odpowiedź trenerowi Zakrzewskiemu w jakim miejscu jest jego zespół przed startem ligi. Rezerwy Mieszka Gniezno między innymi zmierzą się z takimi zespołami jak – Dąb Barcin (wyjazd 3.02), KS FAS Fałkowo (10.02), Lechia Kostrzyn (17.02), Kłos Budzyń (02.03), Lechita Kłecko (09.03) i Lechia Kostrzyn (116.03). Dwa terminy spotkań kontrolnych są jeszcze nie obsadzone 24.02 oraz 23.03 lecz jak zapewnia szkoleniowiec rezerw Mieszka Gniezno zostaną w najbliższym czasie zabukowane sparingpartnerami.

W piątek 19 stycznia zespół rezerw Mieszka Gniezno, rozegrał nieplanowany wcześniej mecz kontrolny. Na płycie boiska pełno wymiarowego ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej gnieźnianie podejmowali piątoligowy zespół Leśnika Margonin przygotowujący się do rundy rewanżowej w rozgrywkach wielkopolskiej grupie 1 Red Box. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu rezerw Mieszka Gniezno, który pokonał drużynę Leśnika Margonin występująca o cztery klasy rozgrywkowe wyżej 4:1. Była to druga porażka zespołu z Margonina z zespołem Mieszka Gniezno. Pierwszą porażkę Leśnik Margonin doświadczył tydzień wcześniej z seniorami Mieszka Gniezno, przegrywając zdecydowanie wtedy aż 8:1. Przechodząc jednak do samego meczu rezerw Mieszka Gniezno z Leśnikiem Margonin. To trzecia drużyna rozgrywek po rundzie jesiennej wielkopolskiej klasy B grupy V PROTON piątkowe spotkanie kontrolne rozpoczęła od zdobytej bramki po kwadransie gry. Zespół prowadzony przez Tomasza Zakrzewskiego na prowadzenie 1:0 wyprowadził zdobytym golem Krzysztof Szalaty. Pięć minut później  w meczu był jednak remis 1:1. Gola wyrównującego stan meczu zdobył dla przyjezdnych Kacper Fifer. Wynik ten utrzymał się do przerwy na którą oba zespoły schodziły remisując z sobą 1:1. W trakcie przerwy szkoleniowiec zespołu rezerw Mieszka dokonał korekt kadrowych w wyjściowej jedenastce. Zmiany te w szeregach biało-niebieskich  w drugiej części piątkowego spotkania kontrolnego zaprocentowały zdobyciem trzech kolejnych goli przy żadnym stracony. I tak w 55 minucie gnieźnianie wyszli ponownie na prowadzenie 2:1 po golu Piotra Saskowskiego. W 65 minucie zespół rezerw Mieszka Gniezno, prowadził już 3:1 po bramce zdobytej przez zawodnika Testowanego. Wynik zaś końcowy spotkania rezerw Mieszka Gniezno z Leśnikiem Margonin został ustalony w 73 minucie. Bramkę ustalającą wynik tej kontrolnej potyczki piłkarskiej zapisał  na swoim koncie w ekipie gnieźnieńskiej Stanisław Wełnitz.

Teraz zespół rezerw Mieszka Gniezno, czeka pierwszy z ośmiu zaplanowanych wcześniej meczy kontrolnych. 3 lutego gnieźnianie udadzą się do Barcina gdzie zmierzą się z miejscową ekipą miejscowego Dąbia przygotowującą się do rundy rewanżowej w klasie A grupie 2 Bydgoszcz.

Wyjściowa jedenastka rezerw Mieszka Gniezno: Budasz, Wójcik, Grzeczka, Poltaszewski, Krupka, Szalaty, Piotrowski, Szociński, Poterski, Kaźmierczak, Drzażdyński.

Rezerwa: Testowany, Międzybłodzki, Bujanowski, Trzaskawaka, Grzeszczak, Wełnic, Tomczak O., Buczkowski, Splis, Saskowski