Rezerwy Mieszka Gniezno znokautowały rezerwy Zjednoczonych Trzemeszno

2023-09-17

Czwarte spotkanie w rozgrywkach rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 wielkopolskiej klasy B Proton grupy piątej mają za sobą rezerwy drużyny seniorów Mieszka Gniezno.

W sobotę 16 września zespół rezerw Mieszka Gniezno, na płycie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczące się przy ulicy Strumykowej w ramach spotkania derbowego powiatu gnieźnieńskiego podejmował zespół rezerw Zjednoczonych Trzemeszno. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, okazali się bardzo nie gościnni dla swojego rywala i wręcz go znokautowali wygrywając z 9:1. Tym zwycięstwem rezerwy Mieszka Gniezno, podtrzymały miano zespołu niepokonanego odnosząc swoje czwarte zwycięstwo z rzędu. Gnieźnianie swój festiwal strzelecki rozpoczęli w 22 minucie. W polu karnym gości faulowany był Nikodem Szociński i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak wskazane na wapno oddalone na 11 metrze od bramki rywala. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się sam poszkodowany wyprowadzając tym samym rezerwy Mieszka Gniezno na prowadzenie 1:0. Nie upłynęło kolejne pięć minut pierwszej połowy a rezerwy Mieszka prowadziły już 2:0. Prawą stroną boska akcję przeprowadził Nikodem Szociński, który zagrał następnie piłkę w pole karne gości do niepilnowanego Igora Drzażdżyńskiego, który z pierwszego uderzenia z 7 metra umieścił futbolówkę z bramce swojego rywala. I golkiper rezerw Zjednoczonych Trzemeszno – Maksymilian Wilkowski zmuszony był wyjmować po raz drugi piłkę z własnej bramki. W tym momencie rezerw Mieszka Gniezno od 27 minuty prowadziły 2:0. Na kolejnego gola wykonaniu biało-niebieskich trzeba było poczekać do 34 minuty. Po dwójkowej akcji Radosław Woźniak i Nikodem Szociński ten pierwszy w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości umieszczając piłkę w jego bramce z 8 metra. I w meczu było już 3:0 dla rezerw Mieszka Gniezno. Do końca pierwszej połowy podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, zaaplikowali swojemu rywalowi dwa gole i na przerwę schodzili prowadząc z nim 5:0. Gola numer cztery 38 minucie w szeregach rezerw Mieszka, zdobył Krystian Grzeszczak bezpośrednim strzałem z 18 metra a bramkę numer pięć na swoim koncie w 45 minucie zapisał Igor Drzażdżyński kończąc akcję Nikodema Szocińskiego.

Po zmianie stron zespół rezerw Mieszka Gniezno, kontynuował ostre strzelanie przy Strumykowej. W tej części sobotniego spotkanie gnieźnianie zdobyli kolejne cztery gole tracąc zaledwie jednego. I tak w 57 minucie padła szósta bramka dla biało-niebieskich. Celnym strzałem z 16 metra z narożnika pola karnego gości w zespole gnieźnieńskim popisał się Igor Drzażdżyński i piłka wpadła do bramki rywala. W 80 minucie zespół rezerw Mieszka podwyższył swoje prowadzenie na 7:0 po zdobytym kolejnym golu. Tym razem na listę strzelców biało-niebieskich wpisał się Oskar Tomczak, który wykorzystał zagraną piłkę w pole karne gości przez Igora Drzażdżyńskiego posyłając futbolówkę z 11 metra celnym uderzeniem jej do bramki swojego rywala. W 82 minucie goście jak się później okazało zdobyli jedynego gola w całym meczu. Podyktowany rzut karny na korzyść rezerw Zjednoczonych Trzemeszno na bramkę zamienił golkiper tej drużyny Maksymilian Wilkowski. I w meczu było 7:1 dla rezerw Mieszka Gniezno. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, na straconego gola w kolejnych minutach drugiej połowy odpowiedzieli swojemu rywalowi zdobytymi dwoma następnymi bramkami. W efekcie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną rezerw Mieszka Gniezno a stosunku 9:1. Wracając jednak do ostatnich dwóch bramek zdobytych w końcówce sobotniego meczu przez Gnieźnian. To w 87 minucie czwartego gola w całym meczu a ósmego dla zespołu biało-niebieskich zdobył Igor Drzażdżyński a gola numer dziewięć zapisał na swoim koncie w 89 minucie Bartosz Rynarzeski.

Kolejny mecz mistrzowski rezerwy Mieszka Gniezno rozegrają 23 września na wyjeździe kiedy to podejmowane będą o godzinie 16.00 w Brzeźnie przez tamtejszego Maratończyka.

Skład rezerw Mieszka Gniezno: Jakub Kowalski, Zachariasz Fredyk (74’ Stanisław Wewłnitz), Piotr Saskowski (60’ Bartosz Rynarzewski) , Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka, Kacper Hoffmann (60’ Mikołaj Poltaszewki), Igor Drzażdżyński, Radosław Woźniak (46’ Albert Gąsiorowski), Mariusz Sanger (46’ Oskar Tomczak), Krystian Grzeszczak (46’ Gracjan Trzaskawka) , Nikodem Szociński (68’ Mikołaj Wójcik)