Rezerwy Mieszka już nie niepokonane

2019-09-29

Kryzys formy dopadł rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe 29 września podopieczni Przemysława Otuszewskiego doznali drugiej porażki w odstępie zaledwie czterech dni, a pierwszej w rozgrywkach ligowych, ulegając na swoim terenie Lotnikowi Poznań 0:2.

Po wysokiej środowej porażce 25 września w rozgrywkach Pucharu Polski, tym razem biało-niebiescy niespodziewanie oddali komplet punktów rywalowi w klasie B i trzeba dodać, że była to porażka zasłużona. W pierwszej części goście posiadali inicjatywę i wyszli na prowadzenie w 39 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej przed bramką Wiktora Jóźwiaka zachował się Sławomir Urbaniak, który uderzeniem głową trafił do siatki. Mieszkowcy mieli w tej odsłonie jedną stuprocentową sytuację, ale Kacper Zimmer przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lotnika.

W drugiej połowie goście szybko podwyższyli prowadzenie na 2:0. Tym razem pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się były gracz klubu z ulicy Strumykowej - Sebastian Walkowiak i piłka wylądowała w okienku bramki Jakuba Stachowiaka. W kolejnych fragmentach gospodarze przejęli inicjatywę, ale niewiele z niej wynikało. W dodatku dobrze spisywał się bramkarz Lotnika Ariel Maćkowiak, który jednak nie dokończył tego spotkania. W 74 minucie golkiper z Poznania, za kopnięcie rywala bez piłki, obejrzał czerwony kartonik. Gospodarze nie wykorzystali niestety gry w przewadze i ostatecznie ulegli piątej ekipie B-klasowej tabeli 0:2.

To pierwsza przegrana zespołu Przemysława Otuszewskiego w tym sezonie B-klasowym. Jeśli swój pojedynek wygra ekipa KS Fałkowo zepchnie mieszkowców z fotela lidera. Po VI kolejkach Mieszko ma na swoim koncie 15 punktów. Kolejnym rywalem gnieźnian będzie w sobotę 5 października w Kicinie tamtejszy LKS.

Bramki: Sławomir Urbaniak (39), Sebastian Walkowiak (50) – dla Lotnika

Sędziował: Przemysław Jaworski (Swarzędz)

Widzów: 50

Skład Mieszko II Gniezno: Wiktor Jóźwiak (46 Jakub Stachowiak), Olivier Strosin, Jakub Olejniczak (63 Wojciech Wachowski), Miłosz Olejniczak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (63 Dawid Tymosz), Hubert Walerjańczyk (63 Krystian Grzeszczak), Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski (46 Mateusz Rożek), Jakub Goździński, Bartosz Goździński