Rezerwy Mieszka lepsze w meczu kontrolnym od rezerw Polonii Środa Wielkopolska

2020-02-02

Drugi mecz kontrolny ma za sobą zespół rezerw Mieszka Gniezno, przygotowujący się do rundy rewanżowej w wielkopolskiej klasie B grupie 5 sezonu 2019/2020.

W niedzielę 2 lutego zespół prowadzony przez Przemysława Otuszeskiego, podejmował na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Po ubiegłotygodniowej porażce zespołu rezerw Mieszka Gniezno z piątoligowcem z Czerniejewa w stosunku 3:1. Tym razem podopieczni Przemysława Otuszewskiego, po dość zaciętym pojedynku piłkarskim z placu gry nie schodzili już jako pokonani. Biało-niebiescy bowiem stanęli na wysokości swoich umiejętności piłkarskich odprawiając swojego rywala z kwitkiem do domu ogrywając go w stosunku  2:1. Pierwsi prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu kontrolnym objęli w 20 minucie po zdobytej bramce goście z Środy Wielkopolska. Prowadzenie przyjezdnych utrzymało się aż do 39 minuty. Wtedy to do stanu 1:1 w ekipie rezerw Mieszka Gniezno, posyłając celnie piłkę do bramki swojego rywala z najbliższej odległości w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Jakub Goździński. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego spotkania kontrolnego. Rezerwy Mieszka Gniezno, swoje zwycięstwo nad zespołem rezerw Polonii Środa Wielkopolska, przypieczętowały dopiero w drugiej odsłonie niedzielnego spotkania. W 75 minucie padła druga bramka dla gnieźnian. W polu karnym gości faulowany był Oliver Strosin a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Patryk Tymosz. Od tego momentu zespół rezerw Mieszka Gniezno, wyszedł na prowadzenie 2:1 i jak się później okazało nie dał sobie go wydrzeć do zakończenia meczu.

Skład Mieszka II Gniezno: Jóźwiak, Sikorski, Klimacki, Olejniczak, Strosin, Wiśniewski, Szociński, Rożek, Pluciński, Sawicki, J. Goździński.

Z ławki weszli: Kwitowski, Machaj, Mirek, Karski i Grzesiak