Rezerwy Mieszka liderem swojej grupy!

2023-10-08

Siódmy raz z rzędu drużyna rezerw Mieszka Gniezno, walcząca o punkty mistrzowskie w rozgrywkach wielkopolskiej klasie B PROTON grupy 5 sezonu 2023/2024 z placu gry schodziły niepokonane.

W sobotę 7 października podopieczne Tomasza Zakrzewskiego, udali się do Orchowa gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Hetmana. Spotkanie, które toczyło się od początku do końca pod dyktando zespołu rezerw Mieszka Gniezno, zakończyło się jego zwycięstwem 2:0. Tym samym zespół rezerw Mieszka Gniezno, podtrzymał miano zespołu niepokonanego w rundzie sezonu zasadniczego odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu. Gnieźnanie prowadzenie w sobotnim spotkaniu objęli dopiero po upływie 25 minut. Gola wyprowadzającego zespół rezerw Mieszka na prowadzenie 1:0 zdobył Stanisław Wełnitz po tym jak po strzale z 20 metra w wykonaniu Michała Śniecińskiego piłkę sparował golkiper Hetmana Orchowo. Odbitą piłkę przejął właśnie Wełnitz w polu karnym gospodarzy i mijając jednego z obrońców tej drużyny wpakował futbolówkę z 5 metra do bramki Hetmana. Po tym zdobytym golu podopieczni Tomasza Zakrzewskiego do końca pierwszej polowy mogli podwyższyć swoje prowadzenie lecz w samej jej końcówce sytuację sam na sam z golkiperem Hetmana Orchowo przegrał Marcel Góralski. I rezerwy Mieszka Gniezno, schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron siódmy komplet punktów rezerwy Mieszka Gniezno, zapewniły sobie dopiero w 86 minucie. Mikołaj Poltaszewski wykonywał rzut rożny Stanisław  Wełnitz zagraną piłkę w pole karne gospodarzy odesłał głową na 15 metr  a całą akcję wykończył Marcel Góralski pakując futbolówkę do bramki Hetmana Orchowo uderzeniem z 15 metra. W tym momencie rezerwy Mieszka Gniezno, prowadziły 2:0 a że wynik już nie uległ zmianie to podopieczni Tomasza Zakrzewskiego po raz siódmy z rzędu z placu gry schodziły niepokonane. Po tym zwycięstwie zespół rezerw Mieszka Gniezno z 21 punktami wskoczył na fotel lidera swojej grupy.

Kolejny mecz rezerwy Mieszka Gniezno, rozegrają 14 października podejmując o godzinie 16.00 w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Wełnianki Kiszkowo.

Skład Mieszka II Gniezno: Mikołaj Frankowski, Zachariasz Fredyk, Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka (65’ Radosław Woźniak), Kacper Hoffmann (55’ Krystian Woźniak), Bartosz Rynarzewski, Marcel Góralski, Igor Drzażdzyński, Stanisław Wełnitz, Mikołaj Poltaszewski, Mikołaj Wójcik (60’ Robert Międzybłodzki)