Rezerwy Mieszka nadal bez porażki

2019-09-22

Nadal bez porażki w rozgrywkach Klasy B pozostają rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe 22 września podopieczni Przemysława Otuszewskiego rozgromili przy Strumykowej Farę Pelikan Żydowo 8:1.

Początek spotkania nie był porywający, aż do momentu kiedy z boiska wyleciał Jakub Goździński i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Ta sytuacja z 32 minuty podziałała na biało-niebieskich mobilizująco, bo grając w „10” gnieźnianie dopiero zaczęli tworzyć sobie sytuacje bramkowe, które zamieniali na bramki. W pierwszej części piłka lądowała w siatce żydowian trzykrotnie. Dwukrotnie Alana Piechowiaka pokonał Kacper Zimmer a raz Łukasz Bogajewski.

W drugiej części Mieszko miał z minuty na minutę coraz większą przewagę, a goście byli kompletnie bezradni. W tej odsłonie gospodarze dołożyli jeszcze pięć kolejnych trafień, z czego czterech autorem był Zimmer. W międzyczasie Fara Pelikan zdołała zdobyć honorowego gola, a jego autorem był wypożyczony z klubu ze Strumykowej Kamil Gierałka. Ostatecznie pojedynek zakończył się pogromem gości z Żydowa 8:1 i była to piąta wygrana biało-niebieskich w tym sezonie.

Po rozegraniu pięciu serii rezerwy Mieszka mają komplet 15 punktów i o dwa punkty wyprzedzają KS Fałkowo oraz o trzy Lidera Szczytniki Czerniejewskie. W następnej serii spotkań rywalem Mieszka będzie Lotnik Poznań.

Bramki: Kacper Zimmer 6x (36,45,63, 75, 79, 89), Łukasz Bogajewski (34), Nikodem Mirek (84) – dla Mieszka II, Kamil Gierałka (61) – dla Fary Pelikan

Sędziował: Damian Knopik (Kalisz)

Widzów: 60

Skład Mieszka II Gniezno: Wiktor Jóźwiak (60 Jakub Stachowiak), Maciej Tatarski (65 Nikodem Mirek), Wojciech Wachowski, Szymon Klimacki, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann (70 Dominik Wiśniewski), Filip Fiborek (65 Mateusz Rożek), Hubert Walerjańczyk (74 Bartosz Goździński), Łukasz Bogajewski, Kacper Zimmer, Jakub Goździński

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalsi – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ