Rezerwy Mieszka ogrywają w pojedynku derbowym Farę Pelikan Żydowo

2023-10-29

W zdecydowanie lepszych nastrojach plac gry niż seniorzy Mieszka Gniezno, w niedzielne popołudnie opuszczali piłkarze zaplecza pierwszej drużyny, uczestniczący w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 5.

Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, po ostatniej wpadce w meczu wyjazdowym w Psarach Polskich gdzie ulegli miejscowej drużynie Błękitnych w stosunku 3:2 przerywając tym samym passę dziewięciu meczy bez porażki. W niedzielę 29 listopada w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę pokonując w spotkaniu dziesiątej kolejce w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Fary Pelikan Żydowo w stosunku 4:1. Niedzielne spotkanie rezerw Mieszka Gniezno z Farą Pelikan Żydowo, jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się bardzo interesująco a to z tego powodu gdyż do walki o punkty przystąpili bezpośredni sąsiedzi w ligowej tabeli. Rezerwy Mieszka plasowały się na trzeciej pozycji a Fara Pelikan Żydowo zajmowała przed tym meczem czwarte miejsce. Ostatecznie zwycięsko z tej potyczki piłkarskiej wyszli podopieczni Tomasza Zakrzewskiego odprawiając swojego rywala z kwitkiem do domu. Gnieźnianie prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu objęli dopiero w 38 minucie. Wcześniej oba zespoły toczyły dość wyrównany pojedynek piłkarski stwarzając raz po raz dogodne sytuacje strzeleckie. Gola dającego prowadzenie rezerwą Mieszka na swoim koncie zapisał Kacper Hoffmann, który wykorzystując dograną piłkę przez Marcela Góralskiego pokonując celnym strzałem z 12 metra z ostrego konta golkipera Fary Pelikan Żydowo. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej części niedzielnego meczu przez co rezerwy Mieszka Gniezno, na przerwę schodziły prowadząc z swoim rywalem 1:0.

Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, dziewiąte zwycięstwo w rundzie zasadniczej sezonu 2023/2024 zapewnili sobie w drugiej połowie niedzielnego spotkania aplikując swojemu rywalowi kolejne trzy gole i tracąc jednego. I tak w 63 minucie gnieźnianie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0 po bramce zdobytej z rzutu rożnego wykonywanego przez Mikołaja Poltaszewskiego, po którym piłkę uderzeniem z głowy celnie do bramki swojego przeciwnika skierował z 7 metra Michał Śnieciński. Trzy minuty później mieszkowcy prowadzili już 3:0. Tym razem Mikołaj Poltaszewski celnym podaniem obsłużył Kacpra Hoffmanna a ten  w sytuacji sam na sam z 14 metra posłał piłkę po długim narożniku do bramki Fary Pelikan Żydowo. Ostatnia bramka dla rezerw Mieszka padła w 70 minucie. Na 4:0 prowadzenie gnieźnian podwyższył Gracjan Trzaskawka pokonując golkipera gości strzałem z 18 metra. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się niedzielny mecz goście w 87 minucie zdobyli gola honorowego zmniejszając prowadzenie rezerw Mieszka Gniezno na 4:1. Autorem bramki w szeregach żydowian okazał się Dawid Tomczyk.

Teraz zespół rezerw Mieszka Gniezno, czeka kolejne spotkanie mistrzowskie. W niedzielę 5 listopada mieszkowcy o godzinie 17.00 w meczu wyjazdowym zmierzą się z rezerwami Unii Swarzędz.

Skład Mieszka II Gniezno: Mikołaj Frankowski, Zachariasz Fredyk (90’ Aleksander Bujanowski), Michał Śnieciński (80’ Robert Międzybłodzki), Daniel Grzeczka, Kacper Hoffmann, Bartosz Rynarzewski, Marcel Góralski, Mikołaj Poltaszewski (70’ Stanisław Wełnitz), Krystian Grzeszczak, Gracjan Trzaskawka (75’ Vlodymyr Strebkov), Mikołaj Wójcik )58’ Mariusz Senger)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia II Swarzędz 10 30 10 0 0 52-8 3 0 0 21-2 7 0 0 31-6
2.  Błękitni Psary Polskie 10 27 9 0 1 41-19 4 0 1 19-12 5 0 0 22-7 1 3 1 0 0 3-2
3.  Mieszko II Gniezno 10 27 9 0 1 42-9 6 0 0 34-4 3 0 1 8-5 1 0 0 0 1 2-3
4.  Fara Pelikan Żydowo 10 18 6 0 4 39-17 4 0 1 26-8 2 0 3 13-9 1 3 1 0 0 6-2
5.  GKS Gułtowy 10 18 6 0 4 24-26 3 0 2 13-11 3 0 2 11-15 1 0 0 0 1 2-6
6.  Maratończyk Brzeźno 10 13 4 1 5 28-31 2 1 3 17-12 2 0 2 11-19
7.  Patriot Mieścisko 10 12 4 0 6 18-28 2 0 3 8-15 2 0 3 10-13
8.  Pelikan Niechanowo 10 9 3 0 7 18-34 1 0 4 7-14 2 0 3 11-20
9.  Zjednoczeni II Trzemeszno 10 6 2 0 8 8-35 2 0 4 7-15 0 0 4 1-20 1 3 1 0 0 2-0
10.  Hetman Orchowo 9 6 2 0 7 12-32 2 0 2 5-5 0 0 5 7-27 1 0 0 0 1 0-2
11.  Wełnianka Kiszkowo 10 5 1 2 7 14-32 0 1 3 3-16 1 1 4 11-16
12.  Meblorz II Swarzędz 9 4 1 1 7 10-35 0 0 5 7-25 1 1 2 3-10