Rezerwy Mieszka pokonują w derbach lokalnych Wełniankę Kiszkowo

2023-10-14

Drużyna rezerw Mieszka Gniezno, stanowiąca zaplecze pierwszego zespołu ma za sobą ósme spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy B grupy 5 PROTON sezonu 2023/2024.

W sobotę 14 października podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, na własnym pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w ramach 8 kolejki ligowej rundy sezonu zasadniczego w derbowym pojedynku piłkarskim powiatu gnieźnieńskiego podejmowali zespół Wełnianki Kiszkowo. Gnieźnianie okazali się co do swojego rywala bardzo niegościnni i odprawili go z kwitkiem do domu wygrywając mecz w ramach derbów lokalnych który przebiegał pod ich dyktandem 3:1. Rezerwy Mieszka Gniezno, prowadzenie 1:0 w sobotnim meczu objęły dopiero w 39 minucie. Róg rożny wykonywał Mikołaj Poltaszewski. Do dośrodkowanej piłki najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Daniel Grzeczka, którego uderzoną piłkę z głowy zdołał wybronić golkiper Wełnianki Kiszkowo lecz przy dobitce był już bezradny. Mimo że do końca pierwszej połowy mieszkowcy mogli podwyższyć swoje prowadzenie to wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodzili z skromną zaliczką bramkową 1:0. Po zmianie stron nadal na boisku przy Strumykowej dominowali podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, którzy swoją dobrą grę udokumentowali zdobytymi dwoma golami tracąc przy okazji w końcówce spotkania jedną bramkę. Drugą bramkę, którą to biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie na 2:0 zdobyli w 61 minucie.  Marcel Góralski przeprowadził akcję prawą stroną boiska lecz w ostatniej swojej akcji indywidualnej został sfaulowany w polu karnym przez jednego z zawodników gości i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego niż wskazanie na wapno oddalone na 11 metrze od bramki Wełnianki Kiszkowo. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole rezerw Mieszka okazał się Nikodem Szociński. W 75 minucie podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, jak się później okazało zdobyli ostatnią bramkę w sobotnim meczu dla rezerw Mieszka Gniezno podwyższając swoje prowadzenie na 3:0. Autorem trzeciej bramki dla gnieźnian okazał się Marcel Góralski, który mijając obrońcę gości i  golkipera Wełnianki Kiszkowo wpakował piłkę do bramki swojego rywala z 5 metra. Goście prowadzenie zespołu rezerw Mieszka Gniezno do 3:1 zmniejszyli w 80 minucie zdobytą bramką. A że wynik spotkania nie uległ już zmianie tym samym zespół rezerw Mieszka Gniezno, odniósł ósme zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wielkopolskiej klasie B grupie V Proton sezonu zasadniczego 2023/2024 a co za tym idzie utrzymał fotel wicelidera swojej grupy.

A już w sobotę 21 października rezerwy Mieszka Gniezno, rozegrają swoje kolejne spotkanie mistrzowskie kiedy to o godzinie 11.00 w Psarach Polski podejmowani będą przez zespół miejscowych Błękitnych.

Skład zespołu rezerw Mieszka Gniezno: Mikołaj Frankowski, Zachariasz Fredyk (70’ Robert Międzybłodzki), Antoni Przybylski, Daniel Grzeczka, Bartosz Rynarzewski, Marcel Górlaski (87’ Oskar Tomczak), Mariusz Sagner (77’ Aleksander Bujanowski), Stanisław Wełnitz (46’ Krystian Grzeszczak), Mikołaj Poltaszewski (46’ Kacper Hoffmann), Nikodem Szociński, Mikołaj Wójcik