Rezerwy Mieszka rozgromiły Wełniankę Kiszkowo

2019-10-27

Przekonywującym zwycięstwem zakończyli „domowe” występy w rundzie jesiennej gracze rezerw gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego rozgromili na boisku ze sztuczną nawierzchnią w niedzielne przedpołudnie 27 października Wełniankę Kiszkowo 7:0.

W pierwszej połowie padły tylko dwie bramki. Jako pierwszy golkipera z Kiszkowa pokonał Jakub Goździński w 10 minucie. Potem niewiele działo się na boisku. Przewagę mieli gospodarze, jednak na drugiego gola trzeba było czekać do 33 minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Goździński. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron goście opadli z sił i miejscowi rozstrzelali się na dobre. W tej części obejrzeliśmy pięć kolejnych goli. Dwa z nich zdobył Jakub Hoffmann, a po jednym dołożyli Jakub Goździński, Szymon Klimacki i Dominik Wiśniewski z rzutu wolnego. W kontekście tego spotkania warto odnotować dobre prowadzenie tego meczu przez arbitra, co na tym poziomie nie jest codziennością.

Po tej wygranej rezerwy Mieszka mają na swoim koncie 24 punkty i po rozegraniu dziesięciu kolejek zajmują w tabeli Klasy B drugie miejsce. W najbliższą sobotę 2 listopada  rezerwistów czeka ostatni tegoroczny pojedynek, w Rogoźnie rywalem będzie tamtejsza Wełna.

Bramki: Jakub Goździński 2x (10, 60), Jakub Hoffmann 2x (51, 66) Bartosz Goździński (33), Szymon Klimacki (81), Dominik Wiśniewski (84) – dla Mieszka

Sędziował: Hieronim Twardosz (Poznań)

Widzów: 25

Skład Mieszko II Gniezno: Jakub Woźniak (68 Jakub Stachowiak), Olivier Strosin, Jakub Olejniczak (62 Szymon Klimacki), Miłosz Walkowiak, Nikodem Mirek, Maciej Tatarski (56 Dominik Wiśniewski), Hubert Walerjańczyk (73 Jan Karski), Kacper Zimmer (72 Mateusz Rożek), Jakub Hoffmann (68 Mikołaj Pluciński), Bartosz Goździński (65 Krystian Grzeszczak), Jakub Goździński

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ