Rezerwy Mieszka ze swoją drugą porażką w debiutanckim sezonie!

2023-11-05

Zespół rezerw Mieszka Gniezno, który stanowi zaplecze pierwszej drużyny zakończył ostatnim spotkaniem jako beniaminek zmagania w rundzie sezonu zasadniczego 2023/2024 w wielkopolskiej klasie B PROTON grupie 5.

Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, na ostatni mecz z rundy jesiennej udali się w niedzielę 5 listopada do Swarzędza gdzie byli podejmowani przez zespół rezerw miejscowej Unii. Młodzi mieszkowcy gdyż zespół złożony jest w 80% z piłkarzy Akademii Mieszka Gniezno, ostatniego meczu rundy jesiennej nie będą wspominali mile. W spotkaniu na szczycie ligowej tabeli lider grupy 5 czyli rezerwy Unii Swarzędz okazały się bardzo niegościnnym zespołem wygrywając z trzecią drużyną ligi rezerwami Mieszka Gniezno w stosunku 6:2. Była to druga porażka zespołu Mieszka II Gniezno, w zakończonej rundzie jesiennej. Pierwszej podopieczni Tomasza Zakrzewskiego na rozegrane 11 spotkań z których dziewięć wygrali doznali w 9 kolejce przegrywając również na wyjeździe z zespołem Błękitnych Psarów Polskich 3:2. Przechodząc jednak do samej potyczki piłkarskiej lidera tabeli Unii II Swarzędz z trzecią ekipą beklasowych rozgrywek drużyną Mieszka II Gniezno. To swarzędzanie po ewidentnym błędzie golkipera Mieszak – Filipa Budasza wyszli na prowadzenie 1:0 w 12 minucie po golu zdobytym przez Norberta Ratajczaka. W 21 minucie Unia II Swarzędz prowadziła już 2:0 po bramce Piotra Bocianowskiego. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego na te dwa stracone gole odpowiedzieli bramką kontaktową w 24 minucie zmniejszając prowadzenie gospodarzy do 2:1. Marcel Góralski celnym zagraniem znajdującego się w polu karnym gospodarzy obsłużył Igora Drzażdzyńskiego, który piłkę do bramki swojego rywala wpakował strzałem z odległości 5 metra. A że w pierwszej połowie więcej bramek nie padło tym samym Unia II Swarzędz na przerwę schodziła prowadząc 2:1. Po zmianie stron młodzi mieszkowcy oddali inicjatywę swojemu rywalowi co skutkowało startą aż czterech bramek przy jednej tylko zdobytej. I tak w 53 minucie gospodarze po podyktowanym rzucie karnym na ich korzyść podwyższyli swoje prowadzenie na 3:1. A autorem trzeciego gola w zespole z Swarzędza okazał się Norbert Ratajczak. Pięć minut później rezerwy Unii Swarzędz podwyższyli swoje prowadzeni na 4:1 po golu zdobytym przez Piotra Bocianowskiego. Piaty gol dla miejscowych prowadzonych w rundzie jesiennej przez Marcina Kotowskiego padł w 62 minucie i Unia II Swarzędz, prowadziła już 5:1. Gola na swoim koncie zapisał Tymoteusz Przybyliński. W 69 minucie gnieźnianie po raz drugi w niedzielnym meczu zmniejszyli prowadzenie swojego rywala do 5:2. Marcel Góralski od połowy boiska przeprowadził  indywidualną akcję kończąc ją zdobytą bramką lokując piłkę w bramce swojego rywala po uderzeniu jej z 14 metra. Jak się później okazało było to wszystko na co stać było tego dnia zespół rezerw Mieszka Gniezno. Rezerwy Unii Swarzędz przysłowiową kropkę nad ,,i” postawiły w 75 minucie kiedy to zdobyły szóstą bramkę. Autorem jej okazał się Marcel Bogusławski i gospodarze spotkanie zakończyli wynikiem 6:2. Tym samym zespół Mieszka II Gniezno, okres przerwy w rozgrywkach spędzi na trzecim miejscu z zdobytymi w 11 meczach 27 punktami. Mistrzem jesieni została drużyna Unii II Swarzędz z zdobytymi w 11 spotkaniach mistrzowskich aż 33 punktami.

Skład Mieszka II Gniezno: Filip Budasz, Maciej Paschke (46’ Mariusz Sanger – 70’ Aleksander Bujanowski), Zachariasz Fredyk (60’ Robert Międzybłodzki), Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka, Igor Drzażdzyński, Marcel Góralski, Mikołaj Poltaszewski (62; Stanisław Wełnitz), Krystian Grzeszczak (70’ Marcel Szymski), Nikodem Szociński, Gracjan Trzaskawka

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
9.  Wełnianka Kiszkowo 11 8 2 2 7 16-33 1 1 3 5-17 1 1 4 11-16
10.  Zjednoczeni II Trzemeszno 11 6 2 0 9 9-37 2 0 4 7-15 0 0 5 2-22 1 3 1 0 0 2-0
11.  Hetman Orchowo 10 6 2 0 8 14-36 2 0 3 7-9 0 0 5 7-27 1 0 0 0 1 0-2
12.  Meblorz II Swarzędz 10 4 1 1 8 12-39 0 0 5 7-25 1 1 3 5-14