Rezerwy MKK lepsze od Basketu Piła

2018-11-18

17 listopada kolejny mecz w ramach rozgrywek III ligi koszykówki rozegrała druga drużyna Sklep Polski MKK Gniezno, która po ciekawym meczu pokonała we własnej hali Basket Piła.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po 1,5 minuty prowadzili 4:0. Później jednak dwa razy trafili gracze MKK (kolejno za 2 i za 3 punkty). Po „trójce” Dominika Maroszka gnieźnianie prowadzili 10:7. Po pięciu minutach meczu był remis po 14. Na dwie minuty przed końcem kwarty po trafieniu Mikołaja  Raua za trzy punkty koszykarze Miejskiego Klubu Koszykówki prowadzili 19:16. Po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników był rezultat 23:22 dla Sklep Polski MKK Gniezno.

W drugą odsłonę lepiej weszli koszykarze z Gniezna, którzy w 2 minucie prowadzili 32:25, a minutę później dołożyli do swojego dorobku jeszcze pięć punktów nie tracąc żadnego. W 6 minucie gnieźnianie prowadzili 39:30, a na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy – 48:34. Do przerwy miejscowi prowadzili 50:34.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od „trójki” rzuconej przez gracza Basketu Piła. W 2 minucie po akcji Michalski – Lipiński goście dołożyli kolejne punkty i zrobiło się 50:42. Miejscowi długo w tej części meczu nie potrafili wrócić na właściwe tory i po czterech minutach gry ich przewaga zmalała do zaledwie czterech punktów (52:48). 2,5 minuty później był już remis (54:54). Na 1,5 minuty przed końcem kwarty goście prowadzili 66:61. Na kilka sekund przed końcem efektownym wsadem popisał się Piotr Leśniczak i po trzech kwartach było 66:64 dla Basketu Piła.

Po trzech minutach gry w czwartej części gry Basket prowadził 72:66. Później jednak gnieźnianie zaczęli grać lepiej i po trafieniu Marcina Nocka wyszli na prowadzenie (73:72). W następnych fragmentach gry do głosu doszli jednak pilanie, którzy na cztery minuty przed końcową syreną prowadzili 76:73. Po „trójkach” Eryka Chmielewskiego i Marcina Nocka to jednak gnieźnianie znaleźli się na prowadzeniu. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Basketem Piła 89:84.

Sklep Polski MKK Gniezno – KS Basket Piła 89:84 (23:22, 27:12, 14:32, 25:18)

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Leśniczak 24, Chmielewski 16, Wietrzyński 14, Szorcz 10, Nocek 10, Maroszek 9, Rau 6, Gorzelany.

KS Basket Piła: Michalski 26, Kurkiewicz 16, Pochylski 14, Lipiński 14, Mostek 10, Rajewicz 2, Rutkowski 2, Czajkowski, Chomovil, Florek.