Rocznik 2006 Mieszka Gniezno pokonuje zdecydowanie Spartę Oborniki

2018-03-30

Od efektownego zwycięstwa rundę rewanżową rozpoczęli piłkarze Mieszka Gniezno rocznika 2006 występujący w rozgrywkach poznańskiej II ligi okręgowej D2 młodzika.

W czwartek 29 marca w meczu inauguracyjnym rundę wiosenną 2017/2018 podopieczni Mateusza Bartkowiaka, na płycie boiska głównego przy ulicy Strumykowej podejmowali Spartę Oborniki. Młodzi gnieźnianie okazali się bardzo niegościnni dla swojego rywala inkasując na swoim koncie komplet punktów ogrywając zdecydowanie zespół z Obornik w stosunku 5:0. Ostre strzelanie podopieczni Mateusza Bartkowiaka rozpoczęli już w pierwszej połowie meczu, po której schodzili prowadząc z swoim rywalem 3:0. Wynik czwartkowego meczu otworzył w ekipie Mieszka - Igor Grzeszczak, który swój zespół wyprowadził na prowadzenie 1:0 w 11 minucie. W 17 minucie było już 2:0 dla młodego zespołu z grodu Lecha. Tym razem golkipera z Obornik pokonał Filip Olejniczak przy asyście Igora Drzażdzyńskiego. Tuż przed przerwą w 28 minucie padł trzeci gol dla zespołu Mieszka a autorem jego okazał się Igor Drzażdzyński, którego obsłużył Mikołaj Sekulski. Po zmianie stron młodzi  gnieźnianie zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwa gole nie tracąc przy żadnego. Na 4:0 prowadzenie młodych gnieźnian w 40 minucie podwyższył Igor Grzeszczak po zagraniu piłki przez Oliwiera Niklasa. Wynik zaś spotkania czwartkowego na 5:0 dla Mieszka Gniezno rocznika 2006 ustalił w 57 minucie z podyktowanego rzutu karnego Oliwier Heliasz.

MKS Mieszko Gniezno 5:0 (3:0) Sparta Oborniki

11' 1:0 Igor Grzeszczak
17' 2:0 Filip Olejniczak (Igor Drzażdzyński)
28' 3:0 Igor Drzażdzyński (Mikołaj Sekulski)
40' 4:0 Igor Grzeszczak (Oliwier Niklas)
57' 5:0 Oliwier Heliasz (z karnego)

Skład Mieszka Gniezno rocznik 2006: Mikołaj Frankowski i Mikołaj Komisarek (bramkarze), Oliwier Celmer, Olaf Dolniak, Igor Drzażdzyński (kapitan), Jakub Gonerka, Oliwier Gramza, Igor Grzeszczak, Oliwier Heliasz, Mikołaj Kujawski, Oliwier Niklas, Filip Olejniczak, Oliwier Rewers, Tymoteusz Sawiński, Mikołaj Sekulski, Krzysztof Szalaty, Gracjan Trzaskawka.

11  Piast Kobylnica                    11   5  6:20

Następne spotkanie mistrzowskie zespół rocznika 2006 w ramach rozgrywek rozgrywkach poznańskiej II ligi okręgowej D2 młodzika, rozegra 7 kwietna w Kobylnicy mając za rywala zespół miejscowego Piasta.