ROK Cup na zakończenie sezonu w Bydgoszczy

2022-09-27

W dniach 23-24 września na torze kartingowym w Bydgoszczy odbyła się VII runda ROK Cup Poland.

Były to zawody kończące sezon, ale dla Oskara Hildebrańskiego debiut w kategorii Rok Junior. Zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębski Racing w większości rund ROK Cup i mistrzostwach Polski występował w tym roku w kategorii Mini ROK.  W przyszłym sezonie gnieźnianin  będzie startował już w wyższej kategorii - Junior ROK. Oznacza to przesiadkę do większego bolida, co wiąże się z większymi prędkościami, a także bardziej doświadczoną i wymagającą stawką zawodników.  Już dwa tygodnie wcześniej Oskar Hildebrański miał pierwsze przetarcie podczas rundy Rotax Max Challange Poland. Tym razem prestiżowe zawody zaczął dość pechowo z karą 5 sekund za zderzak i uplasował się na 19. pozycji. W kolejnym wyścigu był czternasty. W niedzielnych zmaganiach najpierw był dziesiąty, a w ostatnim uplasował się o pozycję wyżej.  Ostatecznie w klasyfikacji łącznej  tych zawodów uplasował się na 12. pozycji. To z pewnością dobry prognostyk na kolejny sezon.