Roman Kujawski i Marek Wojciechowski najlepszą parą brydża sportowego roku 2013

2014-01-01

Podobnie jak w innych dyscyplinach sportu, również brydżyści uczestniczący w comiesięcznych turniejach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski podsumowali tegoroczne zmagania. Każdorazowo, w drugi poniedziałek miesiąca rozgrywany był w 2013 turniej z przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego rozdaniami, które rozgrywane były w ponad 60 ośrodkach brydżowych w kraju oraz w Mińsku na Białorusi i Chicago w USA.

W mijającym roku w tym bardzo popularny cyklu rozgrywek sklasyfikowanych zostało ponad 4000 zawodników, którzy każdorazowo rozegrali od 30 do 33 rozdań i mogli porównać swoje wyniki z pozostałymi uczestnikami tego turnieju. Roczną klasyfikację prowadzoną przez Polski Związek Brydża Sportowego przygotowano na podstawie 8 najlepszych - z 12 rozegranych - wyników każdego uczestnika. Wśród sklasyfikowanych graczy uczestniczących w gnieźnieńskich turniejach najwyżej sklasyfikowani zostali gnieźnieńscy brydżyści Roman Kujawski i Marek Wojciechowski, którzy zajęli ex aequo trzecią lokatę  zostając tym samym II wicemistrzami Polski KMP  Również wysoko sklasyfikowany został kolejny gnieźnianin Paweł Siwiński, który zajął 42 miejsce.

Wielkopolski Związek Brydża Sportowego – organizator gnieźnieńskich, poniedziałkowych turniejów - zaprasza 13 stycznia do restauracji Nest, gdzie o godzinie 17,00 rozegrana zostanie I tegoroczna edycja KMP.

Podsumowano także gnieźnieńskie, poniedziałkowe turnieje brydżowe. W minionym roku rozegrano w restauracji Nest 51 turniejów par, w których uczestniczyło 64 graczy. Średni uczestniczyło w gnieźnieńskim turnieju ponad 13 par. W każdym turnieju gracze zdobywają punkty kwalifikacyjne Polskiego Związku Brydża Sportowego. W gnieźnieńskich turniejach najwięcej, bo po 246 PKL-i zdobyli Roman Kujawski i Marek Wojciechowski, który wziął jako jedyny udział we wszystkich 51 turniejach jakie odbyły się w restauracji Nest. 190 PKL-i zdobył Paweł Siwiński a 143 Andrzej Chudy. Rajmund Wiśniewski nagrał 139 PKL-i a Robert Górny 132. Po 114 punktów nagrali Henryk Michalak i Janusz Reisner a 107 punktów zdobył Zbigniew Marciniak. Jan Jarmuż wywalczył 106 PKL-i . Po 93 PKL-I zdobyli Mieczysław Łebedyński i Piotr Stefański a po 80 Maciej Młynarczyk i Andrzej Sienkiewicz. Gnieźnieńskie, poniedziałkowe turnieje cieszą się dużym zainteresowaniem brydżystów, którzy coraz liczniej uczestniczą w rywalizacji. Najwięcej uczestników - 19 par zgromadził turniej rozegrany 9 grudnia ubiegłego roku.