Rozgrywki ligowe drużyny młodzieżowych Mieszka Gniezno

2014-10-06

W weekend 4-5 października drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, rozegrały kolejne spotkania w nowym sezonie 2014/2015 w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Przedstawiamy wyniki drużyn Mieszka Gniezno oraz strzelców bramek:

A1 Wojewódzka: Junior St. Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko Gniezno -Włókniarz 1925 Kalisz 3:1 (2:1)

Bramki dla Mieszka: Jakub Januchowski, Marek Sanok, Krystian Jabłoński
Relacja szersza z tego meczu jest zamieszczona na naszej stronie

Kolejne spotkanie- 12.12.2014 godzina 13.00
Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz

B1 Junior Mł. Trener- Przemysław Urbaniak
Mieszko Gniezno - Poznaniak I Aurea Poznań 2:1(0:1)

Nadal bez porażki są juniorzy młodsi Mieszka Gniezno. W niedzielę 5 października podopieczni Przemysława Urbaniaka, kolejny komplet punktów zapisali na swoim koncie młodzi gnieźnianie, pokonując na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej zespół Poznaniaka I Aurea Poznań w stosunku 2:1 mimo że do przerwy biało-niebiescy przegrywali z swoim rywalem 1:0. Mieszkowcy niedzielne swoje zwycięstwo zapewnili sobie w drugiej połowie meczu kiedy to w 65 minucie do remisu 1:1 doprowadził Wiktor Adamski a gola zapewniającego gnieźnianom komplet punktów zdobył w 80 minucie Krupka.

Skład juniorów młodszych Mieszka Gniezna: Mizcyński, Franczak, Adamski, Zimmer, Garstka, Fiborek (20’ Krupka), Brylewski (73’ Kowalseski), Andrzejewski, Mikitow (55’ Kiełpiński), Hoffmann (41’ Łukomski), Kaźmierczak (58’ Łapiński).

Kolejne spotkanie: 11.10.2014 godzina 17.00
Mieszko Gniezno – Piast Kobylnica

C1 Trampkarz St. Trener- Dariusz  Kuryło
Mieszko Gniezno - Wełnianka Kiszkowo 7:0 (5:0)

Piąte zwycięstwo w trwającym sezonie 2014/2015 zapisali na swoim koncie trampkarze starsi Mieszka Gniezno, którzy w niedzielę 5 października na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej ograli zdecydowanie zespół Wełnianki Kiszkowo w stosunku 7:0. Podopieczni Dariusza Kuryło, swoje zdecydowane zwycięstwo nad zespołem z Kiszkowa praktycznie zapewnili sobie po pierwszej połowie prowadząc z swoim rywalem aż 5:0. Młodzi gnieźnianie prowadzenie 1:0 w meczu objęli już 1 minucie po bramce zdobytej przez Kacpera Dopieralskiego, później mieszkowcy do końca pierwszej połowy zdobyli kolejne cztery gole, którymi autorami byli Jakub Olejniczak (13’), Mikołaj Majorczymk (25’), Kacper Dopieralski z karnego (35’) i Igor Cojnacki (40’). W drugiej połowie gospodarze zaaplikowali swoim rywalom jeszcze dwa następne bramki przy żadnej straconej, których autorami byli Rafał Hernacki (65’) i Bartosz Kropaczewski (75’).

Skład trampkarzy starszych Mieszka Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Michał Nowakowski, Kacper Dopieralski, Jakub Olejniczak, Jan Tomaszewski, Kacper Skrzypczak, Mikołaj Majorczyk, Igor Chojnacki, Adam Kowalski, Maksymiljan Sikorski, Rafał Hernacki, Alan Zygadło, Maciej Kupczyński, Mikołaj Grajkowski, Dariusz Czerniak, Mikołaj Synoradzki, Bartosz Kropaczewski

Kolejny spotkanie: 11.10.2014 godzina 11.00
Mieszko Gniezno – Victovia Witkowo

C2 Trampkarz Mł I Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko I Gniezno – Przemysław Poznań 5:0 (2:0)

Nadal nie zwalniają tępa w rozgrywkach trampkarze młodsi pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, prowadzonych przez Marcina Sporakowskiego. Gnieźnianie w sobotę 4 października na własnym trenie pokonali tym razem Przemysława Poznań w stosunku 5:0 prowadząc z swoim rywalem 2:0. Było to czwarte zwycięstwo przy jednym remisie odnotowanym w nowym sezonie przez zespół trampkarzy młodszych Mieszka Gniezno. W pierwszej połowie mieszkowcy zdobyli jak wspominaliśmy dwie bramki, których autorami okazali się Jakuba Bryski w 16 oraz Kamil Kmieć w 31 minucie.W drugiej połowie gnieźnianie przypieczętowali swoje zwycięstwo zdobytymi trzema golami przy żadnym straconym. Po bramce dla trampkarzy starszych Mieszka Gniezno w drugiej części meczu zdobyli  Mateusz Borecki (40’), Wojciech Bednarz (44’) i Miłosz Król (64’).

Skład trampkarzy młodszych Mieszka I Gniezno: Miłosz Król, Mateusz Krupka, Mateusz Smelkowski, Alex Błaszak, Michał Nowicki, Wojciech Bednarz, Szymon Klimacki, Bartosz Goździewski, Jakub Goździewski, Eryk Bębenek, Jakub Bryska, Kacper Koniecznym Kamil Kmieć, Mikołaj Dziel, Mateusz  Borecki

Kolejne spotkanie: 11.10.2014 godzina 11.00
Mieszko I Gniezno – Jurand Koziegłowy

C2 Trampkarz Mł II Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko II Gniezno - Orkan Działyń    - Działyń wycofał się z rozgrywek

D1 Młodzik St. I Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko I Gniezno - Pelikan Niechanowo 10:2 (5:0)

Młodzicy starsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ) wysoko pokonali w niedzielę 5 października na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej zespół Pelikana Niechanowo w sosunku10:2 w 5 kolejce spotkań rozgrywek WZPN. To był dobry mecz w wykonaniu młodzików Mieszka. Podobać mogły się zwłaszcza akcje ,, skrzydłami" zakończone dośrodkowaniami w wykonaniu gnieźnian. Trzeba jednak wziąć pod uwagę że przeciwnicy nie byli zbyt wymagający. Oby biało-niebiescy grali tak z mocniejszymi przeciwnikami. Bramki Dla Mieszka Gniezno zdobyli; Kacper Zimmer x2, Kacper Kubiak x2, Oliver Zakrzewisz x2, Nikodem Kęczkowski, Sebastian Łukomski, Jakub Basiński, samobójcza gości.

Skład młodzików starszych Mieszko Gniezno: Jakub Bobkiewicz - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Dawid Malęgowski - Jakub Kuczewski, Adam Kowalski, Sebastian Łukomski - Kacper Zimmer a także: Olivier Zakrzewicz, Jakub Basiński, Nikodem Mirek, Bartosz Kwitowski, Hubert Matlak

Kolejne spotkanie – 11.10.2014 godzina 11.00
Nielba Wągrowiec – Mieszko I Gniezno

D1 Młodzik St. II Trener- Tomasz  Zakrzewski
AP Błękitni Owińska - Mieszko II Gniezno    7:1 (4:1)

Drugą porażkę z rzędu w czwartym meczu nowego sezonu zapisali w sobotę 4 października młodzicy młodsi drugiego zespołu Mieszka Gniezno, którzy w meczu wyjazdowym w Owińskach ulegli miejscowej drużynie Błękitnych w stosunku aż 7:1. O zwycięstwie gospodarzy meczu, który od początku do końca przebiegał pod ich dyktando zadecydowała pierwsza połowa, po której zespół z Owińsk prowadził z gnieźnianami już 4:1. Jedynego gola w całym meczu młodzi mieszkowcy zdobyli w pierwszej części sobotniego spotkania, który był bramką samobójczą jednego z zawodników gospodarzy.

Skład młodzików starszych drugiego zespołu Mieszka Gniezno: Jakub Stachowiak, Alan Łuszczyński, Bruno Bieliński, Bartosz Szeliga, Dawid Fiałkowski, Marcel Kondracki, Dawid Cieciura, Kacper Kaczmarek, Mateusz Zakrzewski, Jakub Rusiecki, Daniel Zając, Jakub Staszak, Krystian Szewczyński, Kacper Dziubek, Mikołaju Pluciński

Kolejne spotkanie: 11.10.2014-10-06

Mieszko II Gniezno – MKS Trzemeszno

D2 Młodzik Mł. Trener- Artur Bartkowiak
Mieszko Gniezno - Lider II Swarzędz 3:2 (2:1)

W sobotę 4 października na dużym boisku ze sztuczną murawą odbył się mecz na szczycie tabeli młodzika młodszego rocznik 2003 pomiędzy zespołami Mieszka Gniezno i Lidera II Swarzędz. Spotkanie dostarczyło sporej grupie żywiołowo dopingujących kibiców wielu emocji. Cały mecz toczył się w szybkim tempie , a akcje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Raz dochodziło do groźnych sytuacji pod bramką gnieźnian by za chwilę to zespół Lidera był w opałach. Bramki strzelone w tym meczu były jego ozdobą. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Lidera , która już w 3 min. objęła prowadzenie po przepięknym uderzeniu z 30 m które wylądowało w samym okienku bramki Mieszka. Strata gola jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Mieszka do ataków. Straty zostały odrobione w 9 min. , rajdem prawym skrzydłem popisał się Jakub Poterski , a po jego dośrodkowaniu największym sprytem w polu karnym wykazał się Stasiu Zbierski i było 1:1. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 14 min. po akcji całej drużyny i asyście Stasia w samo okienko bramki Lidera trafił Wiktor Gromadzki. Do przerwy 2:1
Po zmianie stron zespoły z jeszcze większą determinacja przystąpiły do gry. Mecz był bardzo zacięty i chwilami sędzia musiał dyscyplinować piłkarzy karami minutowymi. Drużyna Lidera Swarzędz wyrównała po kontrze i błędzie w ustawieniu obrony gospodarzy w 39.min.. Ostatni gol w tym meczu padł w 43.min kiedy kapitan Mieszka Jakub Poterski przedryblował kilku graczy gości i wyłożył piłkę Maksowi Grzeszczakowi który pewnym strzałem ustalił wynik na 3:2 dla Mieszka. W końcówce zarysowała się przewaga Lidera Swarzędz lecz wynik nie uległ zmianie.. Po tym spotkaniu zespół Mieszka Gniezno umocnił się na pozycji lidera swojej grupy po pierwszej części rozgrywek.

Skład młodzików młodszych Mieszka: Jóźwiak - Gierałka ,Rembowicz ,Stelmaszyk , Garstka ,Gromadzki , Zbierski , Poterski , Grzeszczak rez. Kropaczewski , Kurowski , Bubacz , Matelski , Waraczyński , Błaszczyk , Gruszecki. Kierownik zespołu Borecki Dariusz

Kolejne spotkanie: 11.10.2014 godzina 15.00
Mieszko Gniezno – MKS Trzemeszno

E1 Orlik St. Trener- Jacek  Moszczyński
Mieszko Gniezno - Gniewko Gniezno 2:8 (2:4)

Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie 4 października orlików starszych Mieszka Gniezna, do którego doszło na boisku Orlika przy ulicy Cymsa, w którym ulegli oni w spotkaniu derbowym drużynie Gniewka Gniezno w stosunku 8:2. Wynik meczu mógł być inny gdyby gnieźnianie wykorzystali by sytuacje strzeleckie do zdobycia bramek a nie je niestety marnowali. Bramki dla Mieszka zdobyli: Adrian Tymosz, Jan Berlik

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno:   Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.

Kolejne spotkanie: 11.10.2014 godzina 12.00

E2 Orlik Mł.Trener- Tomasz  Zakrzewski
Mieszko Gniezno- Szkoła Futbolu Gniezno    2:7 (1:1)

Podobnie jak orlicy starsi Mieszka Gniezno, również bez punktów swój mecz zakończyli w orlicy młodsi Mieszka Gniezno. Podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, również w sobotę 4 października musieli uznać wyższość swojego rywal przegrywając spotkanie mistrzowskie na boisku Orlika przy ulicy Cymsa z drużyną Szkoły Futbolu Gniezno w stosunku 7:1 mimo że do przerwy remisowali z swoim rywalem 1:1. Dwie bramki dla Mieszka w tym meczu zdobył Albert Potocki.

Skład orlików młodszych Mieszka Gniezno: Bartosz Rynarzewski, Jakub Budziszowski, Aleksander Bujanowski, Marcel Grobelny, Karol Jochemski, Bartosz Jochemski, Jakub Lewicki, Albert Potocki, Ksawery Potrawa, Jakub Kolasiński, Oskar Tomczak, Antoni Wierzelewski.

Kolejne spotkanie: 11.10.2014 godzina 10.00