Rozpoczęcie sezonu przez GTT Maciejka Diament Gniezno!

2014-05-21

17 maja w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w aquathlonie. Na wymagającej trasie przy trudnych warunkach atmosferycznych zawodnicy GTT Maciejka Diament Gniezno bardzo udanie rozpoczęli sezon startowy.

Największy sukces odniósł w kategorii młodzika Filip Kasprzyk, który został Mistrzem Polski - pozostali zawodnicy naszego klubu zajęli odpowiednio: 6 miejsce Wojciech Bernaciak, 8 miejsce Magdalena Ratajczak, 12 miejsca Norbert Baranowski oraz Weronika Słomian, natomiast na 15 pozycji uplasował się Kuba Kowalski. W kategorii juniora młodszego 4 miejsce zdobyła Martyna Pietruszewska, 14 był Szymon Strzyżewski. Bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach także nasi juniorzy: Łukasz Kobyłecki zajął 5 miejsce, Karol Mikołajczak 7 miejsce, a Michał Czech 8 miejsce.

18 maja obył się natomiast pierwszy w tym roku krajowy triathlon: „Mini Elemental Triathlon” na dystansie super sprintu (0,2km-8km-2km). W kategorii młodzika wygrał Wojciech Bernaciak, 3 miejsce zdobył Kuba Kowalski, a 4 miejsce Magdalena Ratajczak. Bezkonkurencyjna w kategorii
juniora młodszego okazała się Olga Masłowska zdobywając 1 miejsce, 4 miejsce zajęła Alicja Lewandowska, a 8 Paulina Zabiszak. Piotr Zabiszak w tej samej kategorii wywalczył 3 miejsce, a na 10 pozycji uplasował się Eryk Szuba.

Zawodnicy oraz działacze klubu pragną serdecznie podziękować naszemu głównemu sponsorowi - firmie obuwie „Maciejka” fot. M. Kowalski, R. Czaja, xTri.pl