Rozstrzelana Wełnianka Kiszkowo!

2016-10-30

Aż piętnaście goli przy żadnym straconym na swoim koncie w 11. meczu rundy jesiennej trwającego sezonu 2016/2017 w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 zapisali na swoim koncie piłkarze Wełnianki Kiszkowo.

Ostre strzelenie podopieczni Piotra Wojnowskiego, urządzili sobie na własnym trenie w niedzielę 30 października podczas spotkania, w którym podejmowali autsajdera swojej gru zespół Jadwiżański KS Poznań. Spotkanie, które przebiegało od początku do końca pod dyktando piłkarzy z Kiszkowo, zakończyło się ich zdecydowanym zwycięstwem aż 15:0. Festiwal strzelecki w ekipie miejscowych rozpoczął już w 5 minucie Łukasz Kołodziejski, który po podaniu piłki przez Karola Steina umieszczając ją celnym trafieniem w bramce  gości z 11. metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Kolejne dwa celne trafienia do bramki poznaniaków w 12 oraz 20 minucie zapisał na swoim koncie Mateusz Krawczyk i Wełnianka Kiszkowo prowadziła już 3:0. W 25 minucie meczu gospodarze mogli już prowadzić różnicą czterech goli gdyby Karol Zdanowski golkiper Wełnianki Kiszkowo, wykorzystał podyktowany rzut karny po ręce w polu karnym jednego z zawodników gości. Ale jak to się mówi co się odwlecze to nie ucieczce przekonali się goście w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy, kiedy to stracili kolejne trzy gole. Najpierw bramkę numer cztery na swoim koncie w 40 minucie zapisał Marek Raith, na 5:0 w 42 podwyższył prowadzenie Wełnianki Kiszkowo – Marcin Zamiara, który był autorem gola numer sześć w 43 minucie. W tym układzie zespół Wełnianki Kiszkowo, na przerwę schodził prowadząc z gośćmi z Poznania aż 6:0.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Wojnowskiego, nie zamierzali zwalniać tempa w zdobywaniu kolejnych bramek. Ogółem kiszkowianie zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dziewięć bramek nie tracąc żadnej. Kontynuacje festiwalu strzeleckiego w szeregach Wełnianki Kiszkowo, rozpoczął od zdobytych trzech goli w 50, 53 oraz 68 minucie Mateusz Krawczyk, po których miejscowi prowadzili już 9:0. Kolejne dwa celne trafienia na swoim końce w ekipie gospodarzy w 70 oraz 72 minucie zapisał Marcina Zamiara a kolejne dwa w 75 i 80 minucie były ponownie autorstwa Mateusza Krawczyka. Ostatnie dwa gole w szeregach Wełnianki Kiszkowo zapisali w 82 minucie Marcina Zamiara i w 89 minucie Szymon Kluczyński, którymi też ustalili końcowy wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej dla Wełnianki Kiszkowo w stosunku 15:0. Było to trzecie zwycięstwo odnotowane przez Wełniankę Kiszkowo, w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 przy sześciu porażkach oraz dwóch remisach.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Marek Raith (50’ Filip Wajszczak), Bartłomiej Szmydke, Kacper Ostojewski (65’Jakub Magda), Robert Babrakowski (60’ Szymon Kluczyński), Łukasz Kołodziejski, Sławomir Kasprzak, Karol Stein (55’ Szymon Burgiel), Mateusz Krawczyk, Marcin Zamiara, Sławomir Kasprzak, Maciej Zabierek

Kolejne swoje spotkanie mistrzowskie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Wełnianki Kiszkowo rozegra na wyjeździe w dniu 5 listopada kiedy to podejmowany będzie o godzinie 14.00 przez ekipę  Lechity Kłecko.