Rozstrzelani Czarni Czerniejewo!

2016-03-13

Ponowny festiwal strzelecki w piątym meczu tej zimy, urządził sobie w sobotę 12 marca zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach przygotowań do zbliżającej się rundy rewanżowej sezonu 2015/2016 w poznańskiej klasie A grupie 1, który tego dnia podejmował na własnym trenie drużynę Płomienia Nekla.

Po wcześniejszych wysokich zwycięstwach zespołu z Czerniejewa, nad drużynami Hetmana Orchowa w stosunku 7:4 oraz ostatni z Sucharami Suchy Las  w stosunku 5:0. Tym razem o przedsezonowej sile rażenia czerwono-czarnych, przekonał się zespół Płomienia Nekla, występując w rozgrywkach konińskiej klasy okręgowej. Spotkanie, które od początku do końca przebiegała pod dyktando drużyny z Czerniejewa, zakończyło się wysokim zwycięstwem z swoim rywalem aż 8:1.

Czerwono-czarni, pierwszą bramkę w sobotnim meczu dającą im prowadzenie 1:0 zdobyli w 15 minucie. Golkipera gości pokonał strzałem z 11 metra Hubert Talarczyk, którego obsłużył Alan Tomaszewski. Nie minęło pięć minut a Czerni Czerniejewo od 20 minuty prowadzili już 2:0. Tym razem gola dla czerwono-czarnych, zdobył po szybkiej kontrze w wykonaniu Patryka Malingera posyłając piłkę do bramki z Nekli z 7. metra Damian Pankowski. Trzecią bramkę na swoim koncie dla drużyny z Czerniejewa, zapisał  w 25 minucie Bartosz Kozioł, który wykorzystując prostopadłe podanie od Rafała Wawrzynika, wpakował piłkę do bramki gości w sytuacji sam na sam z golkiperem z Nekli z 14. metra. W 30 minucie Czarni Czerniejewo, po kolejnym zdobytym golu prowadzili już 4:0. Rzut wolny wykonywał Damian Pankowski a piłkę głową z 7. metra skierował do bramki gości Alan Tomaszewski. Pięć minut po zdobyciu czwartej bramki drużyna z Czerniejewa, podwyższyła swoje prowadzenie na 5:0. Po indywidualnej akcji piłkę w bramce z 11. metra celnym strzałem ulokował Bartosz Kozioł. I kiedy wydawało się że takim też wynikiem zakończy się pierwsze czterdzieści pięć minut sobotniego meczu kontrolnego. Drużna z Nekli tuż przed zejściem do szatni zdobyła gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie zespołu z Czerniejewa do 5:1.Piotra Rzepczyńskiego bramkarza Czarnych Czerniejewo, po nieporozumieniu linii defensywnej pokonał Norbert Szklarz.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie zespół z Czerniejewa, nadal wyprowadzał groźne ataki na bramkę swojego rywala kończąc je zawsze celnymi strzałami. Efektem takiej konsekwentnej gry były zdobyte kolejne trzy gole przez zespół z Czerniejewa, przy żadnym straconym. Dziesięć minut po wznowieniu gry w 60 minucie padła szósta bramka dla zespołu z Czerniejewa. Autorem tego gola okazał się Zbigniew Kościański pokonując bramkarza z Nekli strzałem z 11. metra w sytuacji sam na sam. W 70 minucie czerwono-czarni prowadzili już 7:1. Rzut rożny wykonywał Dominik Jabkiewicz, piłkę strącił stojący w polu karnym gości Patryk Buczkowski a futbolówkę do bramki gości uderzając ją z powietrza wpakował z najbliższej odległości Zbigniew Kościański.  Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej dla 8:1 dla Czarnych Czerniejewo został ustalony w 85minucie. Zbigniew Kościański dograł piłkę do Dominika Jabkiewicza a ten z 8. metra celnym strzałem ulokował ją w bramce Nekli.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Mateusz Perek, Mateusz Kuliński, Bartosz Kozioł, Alan Tomaszewski, Hubert Talarczyk, Patryk Malinger, Patryk Siwka, Damian Pankowski.
Rezerwa: Sławomir Staniszewski, Zbigniew Kościański, Patryk Buczkowski, Dominik Jabkiewicz, Marek Paluszak, Kamil Łuczak, Zawodnik Testowany

Ostatnie dwa spotkania kontrolne zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w najbliższym tygodniu. W środę 16 marca na własnym boisku Czarni Czerniejewo o godzinie 16.00 zmierzą się z trzecioligową ekipą Pelikana Niechanowo. W sobotę z koeli 19 marca zespół z Czerniejewa zagra o 13.00 z rezerwami Victorii Wrześna. Tutaj do ustalenia jest miejsce tego sparingu.