Rozwój pierwszym sparingpartnerem Mieszka Gniezno

2018-07-10

Pierwsze letnie spotkanie kontrolne czeka w środowe 11 lipcowe popołudnie piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie drugoligowy Rozwój Katowice.

Już trzeciego dnia przygotowań beniaminka III ligi czeka pierwszy letni test mecz. Rywal będzie wymagający bo za takiego trzeba uznać dziesiąty zespół minionego sezonu w rozgrywkach II ligi - Rozwój Katowice. Środowy pojedynek odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim i będzie drugą bezpośrednią konfrontacją obu klubów. W lutym oba zespoły spotkały się po raz pierwszy i wówczas Mieszko pokonał Rozwój 2:1. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali  Krzysztof Wolkiewicz i Gracjan Goździk dla gnieźnian, a dla Rozwoju Adam Żak.
 
W środowym meczu trener Mariusz Bekas będzie miał okazję przetestować kilku młodych zawodników, którzy starają się o angaż w ekipie beniaminka III ligi. Grupę tą tworzą obecnie Szymon Lewandowski i Wiktor Babiński ( obaj Arka Gdynia), Konrad Sydlatk (Błękitni Wronki), Krzysztof Hondzyński i Igor Łuszczewski (obaj SMS Łódź), Omar Camara (Anglia). Poza tym potyczka z Rozwojem będzie debiutem w biało-niebieskich barwach dla pozyskanych w ostatnich dniach Mateusza Roszaka i Radosława Mikołajczaka.
 
Warto dodać, że dla katowiczan potyczka z Mieszkiem będzie trzecim letnim sprawdzianem. W poprzednich Rozwój uległ ROW-owi Rybnik 0:2 i GKS-owi Jastrzębie 0:1. 
 
Środowy pojedynek kontrolny rozpocznie się o godzinie 17.00, a o jego wyniku będziemy informowali na naszym profilu facebookowym.
 
Mieszko Gniezno/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,rozwoj-pierwszym-sparingpartnerem-mieszka-gniezno.html