SAMURAJE z Gniezna i Trzemeszna ponownie z medalami

2019-03-04

W dniu 2 marca w Pile został rozegrany VIII Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego. Akademię Karate Tradycyjnego Gniezno reprezentowało czternastu zawodników z sekcji Gniezno, Trzemeszno i Witkowo.

Do turnieju zgłosiło się łącznie około 300 zawodników z klubów z terenu całej Polski, którzy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach.
Jeśli chodzi o odniesione sukcesy zawodników naszego klubu, to turniej ten możemy zaliczyć do szczególnie udanych, gdyż prawie w każdej konkurencjinasi zawodnicy zdobyli medal zajmując jedno z czołowych miejsc na podium.Podkreślić należy, iż w jednej z rozegranych konkurencji nawet dwa pierwszemiejsca zostały zdobyte przez zawodniczki naszego klubu. Ponadto dwaj zawodnicy, którzy startowali w dwóch różnych konkurencjach zdobyli dwa medale zajmując pierwsze i trzecie miejsce. Zawodnicy, którzy zdobyli medale to:

Aleksandra Arczewska – II miejsce (sekcja Trzemeszno),
Dominika Oleksy – I miejsce (sekcja Trzemeszno)
Bartosz Zaręba – III miejsce (sekcja Trzemeszno),

Wyróżnić także należy zawodników, którzy pomimo bardzo dobrego występu zajęli miejsca tuż za podiumtj. Igor Kruk, Kamil Tomczak, Maja Barczak, Natalia Szuba, Eliza Moksik.
Podsumowując, w przedmiotowym turnieju zawodnicy AKT Samuraj Gniezno zdobyli łącznie 11 medali: 5 złotych, 1 srebrny, 5 brązowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.