SBG Futsal Show zakończył zmagania Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu!

2020-02-24

Dobiegły do końca czteromiesięczne zmagania drużyn uczestniczących w rozgrywkach Gnieźnieńskiej Lidze Futsalu SBG, które trwały od 1 grudnia 2019 aż do 8 lutego 2020 roku.

Ostatnim akcentem była zorganizowana przez organizatorów Gnieźnieńskiej Ligi Futsal SBG impreza pod nazwą SBG Futsal Show. Do tego wydarzenia, podczas, którego zostały wręczone nagrody indywidualne oraz puchary i medale najlepszym trzem drużynom ligi doszło w niedzielę 23 lutego w nowej hali przy ulicy Sportowej w Gnieźnie.

Nim jednak doszło do oficjalnej ceremonii zakończenia Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG, rozegrany został mini turniej w którym udział wzięły cztery zespoły Mistrz Ligi – Akademia Europejczyka Kłecko, drużyna złożona z Reprezentacji Ligi SBG ( w zespole tym zagrało po dwóch zawodników z każdego zespołu uczestniczącego w rozgrywkach), KS Gniezno ( wzmocniony byłymi zawodnikami między innymi Jackiem Sanderem, Michałem Wasielewskim czy też Mariuszem Sawickim ) oraz Hotel AWO. Dodatkowo podczas niedzielnego wieczoru rozegrane zostało spotkanie, które miało wyłonić z pośród dwóch drużyn Husarii Auto Format i BiW Ubezpieczenia ekipę, która do domu zabierze Puchar Ligi SBG.

Przechodzą jednak do samego wydarzenia sportowego, to jako pierwsi na parkiecie nowej hali przy ulicy Sportowej w Gnieźnie, pojawiły się zespołu uczestniczące w mini turnieju SBG Futsal Show , który został rozegrany na zasadzie półfinałów oraz finału. W pierwszym spotkaniu półfinałowym na przeciwko siebie stanęły drużyny Akademii Europejczyka Kłecko i Reprezentacji Ligi SBG. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Mistrz Ligi drużyna Akademii Europejczyka Kłecko pokonując Reprezentacje Ligi SBG w stosunku 4:3. W drugim zaś meczu półfinałowym do rywalizacji stanęły ekipy KS Gniezno i Hotelu AWO. Tutaj zdecydowanie lepszymi okazali się pierwszoligowcy KS-u Gniezno ogrywając wicemistrza GLF SBG – Hotel AWO w stosunku 5:2. W tym układzie o pierwsze miejsce w wielkim finale spotkały się drużyny Akademii Europejczyka z KS Gniezno a o trzecie miejsce zagrały ekipy Hotelu AWO z Reprezentacją Ligi SBG. Ostatecznie pierwsze miejsce po bardzo zaciętym meczu w finale mini turnieju Futsal Schow zapewnił sobie obecny Mistrz Ligi SBG – Akademia Europejczyka Kłecko, która po serii rzutów karnych pokonała KS Gniezno w stosunku 5:4 w regulaminowym czasie odnotowano w tym meczu remis 2:2. Trzecie miejsce w mini turnieju zapewniła sobie z kolei ekipa Hotelu AWO ogrywając Reprezentacje Ligi SBG w stosunku 5:3.

Mini turniej Futsal Show, nie był jednak najważniejszym wydarzeniem SBG Futsal Show podczas niedzielnego wieczoru w rozgrywkach halowych piłki pięcioosobowej. Otóż na to co wszyscy czekali było spotkanie rozegrane w ramach Finału Pucharu Ligi SBG, w którym zmierzyły się zespoły Husarii Auto Format i BiW Ubezpieczenia. Po bardzo zaciętym pojedynku piłkarskim zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze drużyny BiW Ubezpieczenia, pokonując Husarię Auto Format zaledwie 1:0. Tym samy ostatnia niewiadoma rozgrywek Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG, została rozwiązana i to drużyna BiW Ubezpieczenia po niedzielnej imprezie do domu wróciła z Pucharem Ligi SBG.

Jak wspominaliśmy wcześniej, końcowym elementem niedzielnej imprezy SBG Futsal Show, było wręczenie nagród indywidualnych jak i pucharów i medalów najlepszy trzem zespołom czteromiesięcznych zmagań Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG.

Przypomnijmy iż mistrzem rozgrywek sezonu 2019/2020  Gnieźnieńskiej Ligi Futsalu SBG została ekipa Akademii Europejczyka Kłecko, drugie miejsce i tytuł pierwszego wicemistrza przypadło drużyny Hotelu AWO a drugim wicemistrzem rozgrywek został zespół BiW Ubezpieczenia.

Królem strzelców ligi został Damian Grzesiak z Bovelli Bedding Gniezno zdobywca w całych rozgrywkach 28 goli, najlepszym zawodnikiem został wybrany został Oskar Kozłowski z Akademii Europejczyka Kłecko zaś najlepszym bramkarzem rozgrywek wygrano Tomasz Fitta z BiW Ubezpieczenia. Z kolei puchar Fair Play przypadł ekipie Husarii Auto Format.

Szczegółowe wyniki SBG Futsal SHOW:

Mini turniej – mecze półfinałowe:

Akademia Europejczyka – Reprezentacja Ligi SBG 4:3
Bramki dla Akademii: Paweł Kadłubowicz x2, Adrian Chopcia, Oskar Kozłowski
Reprezentacja: Adrian Łucki, Patryk Jackowiak, Bartosz Twardowski

KS Gniezno – Hotel AWO 5:2
Bramki KS: Jaku Szydzik x2, Marcin Marcinkowski, Dariusz Rychłowski, gol samobójczy

1.    Relacja fotograficzna z mini turnieju Futsal Show i Pucharu Ligi – TUTAJ

2.    Relacja fotograficzna z wręczenia nagród indywidualnych oraz medali i pucharów – TUTAJ