Seniorzy Formatonu Piast Łubowo wygrywają w kolejnym sparingu!

2020-07-05

Drużyna Formatonu Piast Łubowo, ma za sobą w ramach przygotowań letnich do startu nowego sezonu 2020/2021 w wielkopolskiej klasie A drugi mecz kontrolny.

W niedziele 5 lipca podopieczni Marcina Sporakowskiego udali się do Trzemeszna, gdzie byli podejmowani przez beniaminka wielkopolskiej klasy okręgowej miejscowy zespół Zjednoczonych, który jak pisaliśmy w wyniku dużych zawirowań kadrowych zrezygnował sam z udziału w nowym sezonie w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Łubowo w stosunku 3:1 mimo że do przerwy w meczu był remis 1:1. Piast  prowadzenie 1:0 objął w 16 minucie po bramce zdobytej przez Filipa Adamskiego.   W 23 minucie w meczu było 1:1 a gola dla Zjednoczonych zdobył po stałym fragmencie gry zawodnik Testowany. Do przerwy więc Zjednoczeni remisowali z Piastem 1:1. Po przerwie większą część meczu dominowali piłkarze z Łubowa co przełożyło się na kolejne zdobycze bramkowe. Drugi raz łubowianie na prowadzenie 2:1 wyszli w 64 minucie. A bramkę po znakomitym rajdzie i celnym strzale zdobył Maciej Adamski. Wynik końcowy spotkania został ustalony na 3:1 dla Formatonu Piast Łubowo w 72 minucie. W polu karnym gospodarzy faulowany był Filip Adamski a podyktowany rzut karny na korzyść gości na bramkę zamienił Maciej Adamski.
Na koniec warto odnotować iż w niedzielnym meczu kontrolnym w Trzemesznie  debiut w ekipie z Łubowa odnotował Filipa Kijakowskiego. Tym samym wszyscy trzej zawodnicy zespołu trenera Kościańskiego trenujący regularnie z seniorami, zadebiutowali już w sparingu u trenera Sporakowskiego.

W najbliższą niedzielę 12 lipca zespół z Łubowa rozegra u siebie trzeci mecz kontrolny mając za przeciwnika zespół Pogoni Mogilno. Z kolei Zjednoczeni Trzemeszno zmierza się z Pelikanem Niechanowo, termin tego spotkania jest jeszcze w fazie ustaleń pomiędzy szkoleniowcami obu drużyn.