Seniorzy Mieszka Gniezno do zera ogrywają Czarnych Ostrowite!

2023-02-25

Na zakończenie siódmego tygodnia przygotowań zespół seniorów Mieszka Gniezno, do rundy rewanżowej wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2022/2023 rozegrał kolejny mecz kontrolny.

Tego dnia drużyna seniorów Mieszka Gniezno, przygotowujący do startu ligi w ramach rundy wiosennej zaplanowanego przez WZPN w Poznaniu na weekend 18-19 marca podejmowała w siódmym meczu kontrolnym w sobotę 25 lutego zespół LZS Czarnych Ostrowite, która do rundy rewanżowej przygotowuje się w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3. Do tej potyczki piłkarskiej tradycyjnie doszło w Gnieźnie, na płycie pełnowymiarowego boiska z sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej.

Spotkanie sobotnie Mieszka Gniezno z LZS Czarnymi Ostrowite podobnie jak ubiegłotygodniowe z Meblorzem Swarzędz na szczeblu seniorskim będzie pierwszą potyczką piłkarską w historii obu klubów. Obu drużynom jak do tej pory nie dane było rywalizować między sobą w rozgrywkach ligowych gdyż drużyna Mieszka Gniezno, boje o punkty mistrzowskie zawsze toczyła o dwie a nawet trzy klasy piłkarskie wyżej niż zespół Czarnych Ostrowite. Dodatkowo Mieszko Gniezno w rozgrywkach ligowych występowało w ramach WZPN Poznań zaś zespół Czarnych Ostrowite przez większość czasu walczył o punkty w ramach WZPN Konin, zmieniło się to dopiero od sezonu 2020/2021 kiedy ekipa ta została wcielona do rozgrywek WZPN w Poznaniu. Obu drużynom również nie dane było spotkać się na zielonej murawie ażeby powalczyć z sobą w spotkaniach kontrolnych w ramach przygotowań do nowego sezonu a co za tym idzie do kolejnych rund czy jesiennej czy też rewanżowej.

Faworytem spotkania jeszcze przed jego rozpoczęciem byli niewątpliwie podopieczni Przemysława Urbaniaka, którzy w czterech spotkaniach kontrolnych z rzędu z placu gry schodzili niepokonani. Gnieźnianie potrzymali pasę zwycięstw i po raz piąty z rzędu nie zaznali goryczy porażki w okresie przygotowawczym pokonując w meczu, który od początku do końca przebiegał pod ich dyktando Czarnych Ostrowite w stosunku 3:0. Mieszkowcy mimo mnóstwu okazji strzeleckich do zdobycia bramek w pierwszej połowie razili dużą nieskutecznością co spowodowało że tą części spotkania zakończyli skromnym prowadzeniem 1:0. W 10 minucie gola dającego gnieźnianom prowadzenie 1:0 zdobył Adam Konieczny, który wykończył akcję Krzysztofa Wolkiewicza pakując piłkę do bramki swojego rywala z 3 metra. Po tym golu gnieźnianie mieli jeszcze kilka wybornych sytuacji na podwyższenia swojego prowadzenia lecz jak wspominaliśmy razili oni dużą nieskutecznością w tej kwestii. Na uwagę w pierwszej części meczu z pośród wypracowanych sytuacji na uwagę zasługuje między innymi ta z 24 minuty kiedy to uderzoną piłkę z 20 metra przez Kacpra Zimmera golkiper gości zdołał przenieść nad swoją bramką, zmierzającą pod jej poprzeczkę. W 34 minucie okazję w pokonaniu bramkarza z Ostrowite zmarnował Miłosz Brylewski. Piłka po strzale obrońcy Mieszka z odległości około 20 metra zamiast wpaść do bramki to trafiła wprost do rąk golkipera gości. Dwie minuty później sytuacje sam na sam z bramkarzem Ostrowite w ekipie biało-niebieskich zmarnował Jakub Hoffman, który po celnym dograniu piłki przez Adam Koniecznego skierował ją z 10 metra wprost w interweniującego golkipera przyjezdnych. I na koniec w 44 minucie z ostrego kąta piłkę uderzał Michał Steinke lecz ta tylko minęła prawy słupek bramki przyjezdnych.

Dwa kolejne gole dla zespołu Mieszka Gniezno, padły już w drugiej części sobotniego spotkania kontrolnego. W 51 minucie prowadzenie gnieźnian na 2:0 podwyższył zdobytą bramką Tomasz Kaźmierczak wykończając akcję i zagranie piłki w pole karne gości przez Damiana Garstkę. Popularny ,,Kazek” piłkę w bramce swojego rywala umieścił celnym trafieniem z 5 metra. Ten sam zawodnik Mieszka w 56 minucie mógł zdobyć trzecią bramkę dla swojej drużyny jednak po wrzutce piłki w pole karne gości w przez Aleksandra Pawlaka ta po uderzeniu jej głową z 4 metra przez Kaźmierczaka padła łupem golkipera Ostrowite. Po tej akcji gnieźnianie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Lecz wynik końcowy meczu 3:0 dla zespołu seniorów Mieszka Gniezno, został ustalony w 77 minucie. Bezpośrednim uderzeniem piłki z 22 metra po wykonywanym rzucie wolnym po faulu na Góralskim w ekipie biało-niebieskich popisał się Damian Garstka, po którym piłka wpadła w dolny lewy róg bramki przyjezdnych. Co do drużyny Czarnych Ostrowite, to podopieczni Damiana Augustyniaka w przekroju całego spotkania próbowali grać z kontry i stwarzać sobie dogodne sytuacje strzeleckie do zdobycia choćby bramki kontaktowej lecz nic z tych akcji nie wychodziło gdyż ataki kończyły się przed polem karnym Mieszka Gniezno przez co nie stworzyli oni realnego zagrożenia bramce gnieźnieńskiej.

W sobotę 4 marca zespół Mieszka Gniezno, zgodnie z harmonogramem rozegra ostatnie spotkanie kontrolne tej zimy,. O godzinie 10.00 biało-niebiescy będą podejmować w Gnieźnie drużynę Piasta Kołodziejowo przygotowującą się do rundy rewanżowej klasie okręgowej grupy 2 kujawsko-pomorskiej.

Skład Mieszka Gniezno: Szafran, Garstka, Steinke, Pepliński, Brylewski, Zimmer, G. Konieczny, Wolkiewicz, Bzdęga, Hoffmann, A. Konieczny,

Rezerwa: Budasz, Szalaty, Góralski, Kaźmierczak, Szociński, Kuzyk, Pawlak, Franczak, Piotrowski, Krupka