Seniorzy Mieszka Gniezno do zera przegrywają w Janikowie

2021-05-22

Nie lada ciężka przeprawa piłkarska czekała zespół seniorów Mieszka Gniezno, w sobotnie popołudnie 22 maja w Janikowie gdzie byli podejmowani w siódmym meczu grupy spadkowej III ligi grupy 2 z miejscowym zespołem Unii.

Spotkanie, w którym ton gry na boisku nadawali od pierwszych minut piłkarze Unii Janikowo, notowani zdecydowanie wyżej w ligowej tabeli od gnieźnian zakończyło się zdecydowanym ich zwycięstwem w stosunku 5:0. Gospodarze, w których szeregach występuje aż pięciu zawodników mających przygodę z Mieszkiem Gniezno w nieodległym czasie a mianowicie Gracjan Goździk, Adam Konieczny, Dawid Radomski, Mateusz Ławniczak czy Damian Garstka prowadzenie w sobotnim meczu objęli bardzo szybko. W 5 minucie wynik spotkania 1:0 dla Unii Janikowo, otworzył po celnym podaniu od Dominika Kowalskiego w szeregach gospodarzy zdobytą bramką Piotr Siekirka. W kolejnych minutach pierwszej połowy gospodarze wprawdzie wypracowywali sobie  kolejne sytuacje strzeleckie do zdobycia kolejnego gola. Na przeszkodzie jednak do sfinalizowania tego celu stawał drużynie Unii Janikowo golkiper Mieszka – Łukasz Benedykciński broniąc kąśliwe uderzenia piłki przez piłkarzy Dumy Kujawa a na dodatek ataki gospodarzy były rozbijane przez linię defensywną Mieszka Gniezno. Co do postawy drużyny z grodu Lecha w pierwszej połowie. To podopieczni Przemysława Urbaniaka starali się wyprowadzać akcje z pod własnego pola karnego lecz zakusy gnieźnian kończyły się najczęściej na połowie gospodarzy co było spowodowane że w tej części gry nie oddali praktycznie żadnego groźnego strzału na bramkę swojego rywala. W tym układzie Unia Janikowo na przerwę schodziła prowadząc 1:0.

Po zmianie stron obraz gry na boisku w Janikowie, nie uległ zmianie gospodarze nadal atakowali bramkę gnieźnieńską, w której pomiędzy słupkami stał Łukasz Benedykciński dążąc do zdobycia kolejnych goli. I dopięli swego. W 67 minucie Unia Janikowo podwyższyła swoje prowadzenia na 2:0. Po podaniu Gracjana Goździka piłkę do siatki Mieszka Gniezno celnym trafieniem skierował Przemysław Kędziora. Siedem minut później Duma Kujawa prowadziła już 3:0 po zdobytej drugiej bramce w sobotnim meczu przez Piotra Siekirki. Kolejne dwa gole jak się później okazało ostatnie w sobotnim meczu gospodarze zdobyli w 74 i 78 minucie. Najpierw czwarte trafienie dla Unii Janikowo na swoim koncie zapisał wykorzystując podaniu od Macieja Stefanowicza w szeregach gospodarzy dobrze znany w Gnieźnie z swoich występów w barwach biało-niebieskich Gracjan Goździk. I w tym momencie Unia Janikowo prowadziła 4:0. Cztery minuty później po wznowieniu gry gospodarze zdobyli piątego gola po akcji wychowanków klubu z Janikowa. Eryk Marszał dobrze dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Mieszka Gniezno a najwyżej do dośrodkowanej futbolówki wyskoczył Ernest Hulisz, który strzałem głową pokonał bramkarza Mieszka Gniezno – Łukasz Benedykcińskiego. Jeśli chodzi o zespół z Pierwszej Stolicy Polski i ich poczynaniach na boisku w Janikowie w  drugiej połowie. To podopieczni Przemysława Urbaniaka mogli zdobyć bramkę honorową na początku drugiej części meczu. W 58 minucie szansę na  zdobycia bramki kontaktowej zmarnował w szeregach Mieszka Gniezno – wprowadzony do gry w 46 minucie Michał Mól, który spudłował do pustej bramki z bliskiej odległości posyłając piłkę półmetka obok słupka bramki Unii Janikowo. Była to jedyna dogodna sytuacja strzelecka gnieźnian jaką stworzyli sobie w drugiej części meczu. Ostatecznie spotkanie sobotnie wygrali piłkarze Unii Janikowo wygrywając je zdecydowanie 5:0.

A już w piątek w spotkaniu awansem z 30 kolejki III ligi grupy 2 zespół Mieszka Gniezno, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej 8 podejmować będzie o godzinie 18.00 zespół Gryfu Wejherowo.

Skład Mieszka Gniezno: Łukasz Benedykciński, Nikodem Szociński (46’ Oliver Strosin), Jakub Hoffmann (82’ Jan Karski), Kacper Zimmer (46’ Michał Mól), Łukasz Bogajewski, Hubert Walerjańczyk (76’ Jakub Zioło) , Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Aleksander Pawlak, Dawid Piskuła, Szymon Klimacki