Seniorzy Mieszka Gniezno nokautują Górnika Konin!

2022-06-19

Cztery dni po meczu z Victorią Września, biało-niebiescy udali się na 16 spotkanie z rundy rewanżowej, do Konina gdzie byli podejmowani w niedzielę 19 czerwca przez miejscową ekipę Górnika. Ostanie spotkanie wyjazdowe sezonu 2021/2022 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Mieszka Gniezno, która wręcz znokautowała swojego przeciwnika wygrywając z nim aż 7:1.

Obie drużyny miały już okazję walczyć pomiędzy sobą o punkty ligowe w zmaganiach czwartoligowych a było to jesienią 2021 w rundzie sezonu zasadniczego. Przypomnijmy iż wtedy w spotkaniu, do którego doszło w Gnieźnie w ramach 18 kolejki w dniu 20 listopada górą okazali się seniorzy Mieszka Gniezno wygrywając tamto spotkanie w doliczonym czasie gry 3:2 gdyż do 83 minuty był remis 2:2. W tym miejscu sympatycy biało-niebieskich zadawali sobie pytanie czy w rewanżu, do którego dojdzie w niedzielę w Koninie  podopiecznym Przemysława Urbaniaka uda się po raz drugi w sezonie 2021/2022 odnieść drugie zwycięstwo z rzędu nad miejscowym Górnikiem i to przed jego publicznością. Obawy okazały się nieuzasadnione gdyż faworyt tej potyczki piłkarskiej jakim był zespół Mieszka Gniezno, zajmujący przed tym meczem piątą pozycję w ligowej tabeli wręcz znokautował autsajdera rozgrywek czwartoligowych pokonując go aż 7:1.

Jeśli chodzi o przebieg spotkania niedzielnego pomiędzy Górnikiem Konin a Mieszkiem Gniezno. To gnieźnianie, którzy do tego meczu podobnie jak z Victorią Września, przystąpili w dość okrojonym składzie bez Tomasz Bzdęgi, Damiana Garstki i Michała Mola, którzy zaliczyli pauzę za nadmiar żółtych kartek spotkanie rozpoczęli w Koninie rewelacyjnie. Już w 2 minucie wynik meczu otworzyli mieskowcy, którzy zdobytą bramką objęli prowadzenie 1:0. W roli głównej w tej sytuacji wystąpił Łukasz Bogajewski, który po 30 metrowym indywidualnym rajdzie prawą stroną boiska celnym strzałem z 16 metra umieścił piłkę w bramce gospodarzy strzeżonej przez Mateusz Kozaka tuż przy prawym jej słupku. Trzy minuty później czyli w 5 gnieźnianie prowadzili już 2:0. Tym razem na bramkę gospodarzy strzał z 9 metra oddał Adam Konieczny. Piłka wprawdzie odbiła się od słupka bramki Górnika i spadła  wprost pod nogi Krzysztofa Wolkiewicza, który nie zastanawiając się długo posłał ją ponownie z 6 metra w stronę bramki koninian. Decyzja Wolkiewicza okazała się o tyle   trafiona gdyż piłka zatrzepotała w siatce bramki Mateusza Kozaka. W kolejnych minutach biało- niebiescy przy zdecydowanej swojej przewadze zaaplikowali swojemu rywalowi dwa następne gole tracąc przy okazji jednego. I tak w 8 minucie po kolejnej bramce seniorzy Mieszka prowadzili 3:0.Na listę strzelców tym razem w szeregach gnieźnian wpisał się po podaniu Dawida Radomskiego pakując piłkę do bramki Górnika z 12 metra Krzysztof Wolkiewicz. Na kolejnego gola zdobytego przez biało-niebieskich w Koninie, należało poczekać do 35 minuty. Wtedy to po rajdzie Łukasza Bogajewskiego i dograniu piłki do Jakuba Hoffmana, który następnie celnym zagraniem obsłużył Adama Koniecznego ten ostatni celnym strzałem z 12 metra po raz czwarty w meczu pokonał golkipera gospodarzy Mateusza Kozaka. I w meczu było 4:0 dla Mieszka  Gniezno. I kiedy wydawało się że bez straty bramkowej goście z Gniezna, będą schodzili na przerwę. W 37 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Mieszka Gniezno do 4:1. Gola jak się później okazjo jedynego w całym niedzielnym  meczu dla Górnika Konin, zdobył Orlande Kpassa.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Urbanika, nadal posiadali dużą przewagę na boisku na swoim rywalem a co za tym idzie kontynuowali swój festiwal strzelecki z pierwszej odsłony niedzielnego meczu. I tak po kilku sytuacjach strzeleckich w wykonani biało-niebieskich z pierwszych minut drugiej połowy w 66 minucie gnieźnianie zdobyli piątego gola i prowadzili 5:1. Bramkę na swoim koncie zapisał Adam Konieczny lokując piłkę po zagraniu Dawida Radomskiego uderzeniem z 16 metra tuż przy słupku bramki Górnika Konin. W 71 minucie było już 6:1 dla Mieszka Gniezno. Podanie wzdłuż linii bramkowej w wykonaniu Michała Steinke na gola zamienił wprowadzony do gry minutę wcześniej Marcel Góralski lokując piłkę w bramce gospodarzy z 4 metra. W tym miejscu należy zaznaczyć że był to pierwszy gol siedemnastolatka w szeregach biało-niebieskich grający na codzień w zespole juniora starszego, który swój debiut w rozgrywkach seniorskich zaliczył w spotkaniu cztery dni wcześniej z Victorią Września. Wynik końcowy spotkani dla Mieszka Gniezno na 7:1 został ustalony w 81 minucie. Wtedy to gola pieczętującego zdecydowane zwycięstwo Mieszka Gniezno nad Górnikiem Konin w szeregach gnieźnian zdobył Dawid Radomski, który wykorzystując zagranie od Miłosza Brylewskiego piłkę w bramce gospodarzy umieścił celnym strzałem z 14 metra.

Teraz zespół Mieszka Gniezno, czeka ostatnie spotkanie sezonu 2021/2022. W sobotę 25 czerwca biało-niebiescy rozgrywki czwartoligowe zakończą  spotkaniem u siebie podejmując o godzinie 17.00 zespół Nielby Wągrowiec.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Adrian Franczak (46’ Stanisław Piotrowski), Michał Steinke, Jakub Hoffmann (74’ Nikodem Szociński), Adam Konieczny (70’ Tomasz Kaźmierczak), Łukasz Bogajewski, Kacper Zimmer, Dawid Radomski, Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz  (70’ Marcel Góralski), Aleksander Pawlak

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
13.  SKP Słupca 35 43 12 7 16 59-61 7 2 8 28-23 5 5 8 31-38 1 3 1 0 0 2-1
14.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 35 43 12 7 16 56-65 6 4 8 25-32 6 3 8 31-33 1 0 0 0 1 1-2
15.  KKS 1925 II Kalisz 35 41 11 8 16 56-67 9 3 6 37-25 2 5 10 19-42
16.  Warta Międzychód 35 40 11 7 17 75-83 7 4 7 42-39 4 3 10 33-44
17.  Olimpia Koło 35 39 11 6 18 42-52 7 5 5 21-21 4 1 13 21-31
18.  Victoria Ostrzeszów 35 16 4 4 27 41-103 3 3 11 26-44 1 1 16 15-59
19.  Górnik Konin 35 12 4 0 31 24-104 2 0 16 14-49 2 0 15 10-55
Polonia Kępno występuje pod nazwą Polonia 1908 Marcinki Kępno.
Wilki Wilczyn wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Ich wyniki zostały anulowane.