Seniorzy Mieszka Gniezno przegrywają swój drugi mecz kontrolny

2020-07-04

Podopieczni spółki trenerskiej Mariusz Bekas i Przemysław Urbaniak, doznali drugiej porażki w meczu kontrolnym, który rozegrany został w sobotę 4 lipca w Gnieźnie w ramach przygotowań trzecioligowych nowego sezonu 2020/2021.

Tym razem przeciwnikiem młodych gnieźnian była czwartoligowa drużyna Kujawianki Izbica Kujawska występująca w rozgrywkach kujawsko-pomorskich. Po ubiegłotygodniowej porażce gnieźnian w Strzelnie z miejscową ekipą Lipna w stosunku 4:0. Podopieczni Mariusza Bekasa, po raz drugi z rzędu musieli uznać wyższość swojego rywala w tym pojedynku piłkarskim przegrywając z nim 0:5.

Co do samego przebiegu meczu. To pierwsze czternaście minut pierwszej połowy miało dość wyrównany przebieg. Gra toczyła się najczęściej w środku boiska a sytuacji strzeleckich na jedną jak i drugą bramkę w wykonaniu obu drużyn była jak na lekarstwo. Dopiero groźnie zrobiła się pod bramką gości w 15 minucie. Wtedy to po składnej akcji mieszkowców i dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska przed szansą pokonania golkipera Kujawianki znalazł się w ekipie biało-niebieskich Mieszko Sawicki. Gnieźnianin wprawdzie oddał z szóstego metra strzał na bramkę gości lecz piłka zamiast wpaść do bramki przyjezdnych minęła jej słupek. A że nie wykorzystane sytuację się mszczą przekonali się o tym minutę później gnieźnianie. Po egzekwowanym rzucie rożnym goście zdobyli bramkę dającą im prowadzenie 1:0. Po błędzie obrony Mieszka piłkę do bramki gnieźnieńskiej wpakował z najbliższej odległości Olek Tabaka. Po tym golu inicjatywę w grze przejęli gości z Izbicy Kujawskiej, którą udokumentowali zdobyciem dwóch kolejnych bramek. W 28 minucie prowadzenie Kujawianki na 2:0 zdobytym golem podwyższył Bartłomiej Mielcarek. A w 41 minucie wynik do szatni dla gości na 3:0 ustalił Michał Miziołek, pokonując golkipera z grodu Lecha strzałem za linii pola karnego.

Na początku drugiej połowy w 48 minucie gnieźnianie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Tak się jednak nie stało gdyż piłkę uderzoną przez Dominika Wiśniewskiego z linii bramkowej zdołał wybić jeden z zawodników Kujawianki. W 60 minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie 4:0. W polu Mieszka Gniezno sfaulował jednego z piłkarzy przyjezdnych Hubert Walerjańczyk a podyktowany rzut karny na korzyść gości na bramkę zamienił Olek Tabaka. W ostatnich minutach gnieźnianie po raz trzeci w sobotnim meczu mogli zdobyć gola honorowego, niestety pojedynek sam na sam z golkiperem Kujawianki przegrał Manuszak i goście prowadzili nadal różnicą czterech goli. Wynik końcowy spotkania został ustalony w 88 minucie. Bramkę numer pięć na swoim koncie w ekipie przyjezdnych zapisał Łukasz Galanciak i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kujawianki Izbica Kujawska w stosunku 5:0.

Kolejnym rywalem seniorów Mieszka Gniezno w trzecim meczu kontrolnym tego lata będzie ekipa Pomorzanina Toruń. Do tego meczu dojdzie w Gnieźnie w środę 8 lipca. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 18.00.

Skład wyjściowy Mieszka Gniezno: Testowany 1, Testowany 2, jakub Jandy, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Szymon Klimacki, Hubert Walerjańczyk, Banjamin Bednarz, Jakub Hoffman, Mieszko Sawicki, Kacper Zimmer

Z ławki weszli: Jakub Woźniak, Dominik Wiśniewski, Michał Mól, Nikodem Szociński, Oliver Strosin, Krystian Grzeszczak, Manuszak