Seniorzy Mieszka Gniezno zakończyli rundę zasadniczą porażką po ambitnej grze z Starogardem Gdańskim

2021-03-27

W sobotę 27 marca w ostatnim meczu III ligi grupy 2 z rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 zespół seniorów Mieszka Gniezno, podejmował na własnym trenie zespół Klubu Sportowego Starogard Gdański.

Dla rywala Mieszka Gniezno, sobotni mecz oraz szkoleniowca drużyny Starogardu Gdańskiego - Pawła Budziwojskiego miał wielkie znaczenie, zważywszy na zaciekłą walkę wielu zespołów z grupy 2 o czołową ósemkę, która po zakończeniu rundy zasadniczej powalczy w grupie mistrzowskiej o premiowane miejsce w II lidze sezonu 2021/2022. W tym przypadku zwycięstwo nad Mieszkiem lub remis zapewniałby gdańszczanom grę w TOP 8 bez oglądania się na inne drużyny. Zespół Starogardu Gdańskiego, założony plan przed sobotnim meczem, którego był faworytem zrealizował w stu procentach wywożąc po dość przeciętnym spotkaniu w jego wykonaniu komplet punktów wygrywając go 1:0.

Jeśli chodzi o same wydarzenia boiskowe w potyczce piłkarskiej Mieszka Gniezno z Starogardem Gdańskim. To jak można było się spodziewać podopieczni Przemysława Urbaniak i Tomasza Zakrzewskiego, od pierwszych minut spotkania postawili się zdecydowanie swojemu bardziej doświadczonemu rywalowi. Mieszkowcy bardzo dobrze i uważnie grali w obronie, kasując poczynania gdańszczan, którzy od pierwszych minut zdecydowanie ruszyli z atakami na bramkę biało-niebieskich strzeżonej tego dnia przez Łukasza Benedyktyńskiego. Tak ambitna i zdecydowana gra w obronie gnieźnian, spowodowało że zespół Starogardu Gnieźnieńskiego, nie potrafił swoich akcji kończyć celnymi strzałami na bramkę gnieźnieńską chociaż kilka takowych miał w pierwszej połowie. Rywal mieszka nawet zdobył bramkę w pierwszej części a było to w 40 minucie. W zamieszaniu po egzekwowanym rzucie rożnym wykonywanym przez gdańszczan piłkę piętą do bramki gnieźnieńskiej skierował celnie z 3 metra Filip Sosnowski. Gol jednak nie został uznany przez arbitra prowadzącego Eliasza Pawlaka, gdyż zawodnik gości znajdował się przy oddawaniu strzału na bramkę gnieźnieńską na pozycji spalonej. Co do gnieźnian to i oni w pierwszej połowie, która zakończyła się zresztą wynikiem bezbramkowym mogli zdobyć gola dwie minuty wcześniej po zdobytej bramce przez gdańszczan z spalonego, którym to by objęli prowadzenie. W 38 minucie po faulu na Jakubie Hoffmannie w obrębie 20 metra od bramki swojego rywala rzut wolny egzekwował Miłosz Brylewski. Silnie urzeczona piłka przez Brylewslkiego z tej odległości nie znalazła jednak drogi do bramki Starogardu Gdańskiego mijając o centymetry słupek gości.

Po zmianie stron w 66 minucie gospodarze ponownie stanęli ponownie przed szansą pokonania bramkarza gości Patryka Kotłowskiego. Na strzał z dystansu po akcji całego zespołu Mieszka, zdecydował się oddać na bramkę gdańszczan Łukasz Bogajewski. Lecz i tym razem piłka nie trafiła do siatki bramki rywala Mieszka, przechodząc podobnie jak w przypadku Brylewskiego obok jej słupka. Wynik bezbramkowy utrzymał się aż do 71 minuty. Wtedy to goście zdobyli gola obejmując nim prowadzenie w meczu 1:0. W polu karnym Mieszka Gniezno, faulowany był Robert Wesołowski przez Jakuba Hoffmanna i sędziemu prowadzącemu te spotkanie Eliaszowi Pawlakowi nie pozostało nic innego niż wskazanie na ,,wapno’’ oddalone od bramki gnieźnieńskiej na 11 metrze. Pewnym egzekutorem podyktowanego rzutu karnego dla gości okazał się sam poszkodowany. Mimo ambitnych starań podopiecznych Przemysława Urbaniaka i Tomasza Zakrzewskiego, którzy do samego końca meczu dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wygraną Starogardu Gdańskiego, który w Gnieźnie nie zaprezentował finezyjnego futbolu w stosunku 1:0.

Rundę zasadniczą sezonu 2020/2021 wygrał zespół Raduni Stężyca (55 pkt), przed Świtem Skolwin (50 pkt.) i Polonią Środa Wlkp. (47 pkt.). Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły Elany Toruń, Starogardu Gdańskiego, Bałtyku Gdynia i Pogoni II Szczecin, która do TOP 8 wskoczyła po wygranej z Kotwicą Kołobrzeg w stosunku 2:1. Te zespoły wymienione utworzyły grupę mistrzowską, które powalczą o awans do II ligi sezonu 2021/2022. Pozostałe drużyny czyli 14 w tym zespół Mieszka Gniezno zagrają w grupie spadkowej, której początek rywalizacji zaplanowano po przerwie na 10 -11 kwietnia.

Skład Mieszka Gniezno: Łukasz Benedyktyński, Jakub Hoffman (87’ Jakub Zioło), Łukasz Bogajewski, Oliver Strosin, Robert Pepliński, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Aleksander Pawlak, Nikodem Matuszak (83’Hubert Walerjańczyk)  , Dawid Piskuła (75’ Kacper Zimmer), Szymon Klimacki